LigaSeniorzySylwetki

Piotr Strzeżysz kończy karierę. Dziękujemy, kapitanie!

W sobotę zagra w barwach Narwi 494 raz w lidze; jeśli trafi do bramki rywali, zwiększy dorobek 67 goli, które w tym czasie strzelił. W wieku 40 lat, 2 miesięcy i 13 dni w sobotę karierę zakończy rekordzista pod względem wieku i liczby występów w barwach Niebiesko-Czerwonych, Piotr Strzeżysz.

Popularny „Mara” (skrót od Maradona – przypominamy młodszym kibicom) zadebiutował w pierwszym składzie Narwi jesienią 1999 roku, konkretnie 7 sierpnia na wyjeździe z Motorem Lubawa w IV lidze. Nasz zespół przegrał ten mecz 1:2, a wszyscy zawodnicy, którzy wówczas zagrali, już od dawna w piłkę nie kopią. Przypomnijmy:

Łaszczych – J. Gontarz, T. Sadłowski (70. Truszkowski), Surgiewicz, J. Sadłowski, Wołosz (65. Mamiński), Kwiatkowski (70. Strzeżysz), Z. Gontarz, Świętochowski, M. Roman, A. Kamiński.

Jeszcze w tym samym roku Strzeżysz strzelił swojego pierwszego gola. 20 listopada Narew pokonała u siebie KS Łomianki 5:2, pomimo przegrywania do przerwy 1:2. Dwa gole strzelił wtedy Mariusz Nadrowski, po jednym Grzegorz Surgiewicz, Grzegorz Kwiatkowski i na zakończenie strzelania – Piotr Strzeżysz w 88. minucie.

Uwaga: Aktualizacja w komentarzu – trener Marian Szarama.

W Narwi Piotr grał od tamtej pory przez szesnaście kolejnych lat. Wiele z nich z opaską kapitańską na ręku, przez cały czas z numerem 16 na plecach. Następnie po wycofaniu seniorów z ligi przeniósł się do Ostrovii Ostrów Mazowiecka na rok, a potem na trzy lata do Korony Ostrołęka. W 2019 roku „Mara” wrócił do siebie i pomimo wieku wciąż był podporą drużyny kolejnych trenerów.

18 czerwca Piotrek po raz ostatni wybiegnie w pierwszym składzie Narwi na Witosa. Będzie to świetna okazja, by przyjść i podziękować mu za lata gry w barwach „Dumy Kurpi”. Zapraszamy wszystkich tym bardziej na mecz ze Stoczniowcem Płock (o godz. 17:00).

Piotrek, już teraz dziękujemy!

9 komentarzy do “Piotr Strzeżysz kończy karierę. Dziękujemy, kapitanie!

 • Szacun. Mogę sie mylić, ale wydaje mi się, że grał już w 1998 roku. Ja zapamietałem mecz chyba w Pucharze Polski, ze Zniczem Pruszków (?) w którym strzelił dwie bramki. Ktoś jest wstanie zweryfikować, który to był rok? Moim zdaniem ’98 albo ’99.

  • Mam składy z ligi z 1998/99 i Piotrka w nich nie ma. Natomiast mecz ze Zniczem, o którym mówisz to 18 marca 2001. Narew zremisowała 3-3, a potem przegrała 3-5 w karnych. Dwie bramki Piotrka i jedna „Muchy”.

   • Piotruś, wzruszenie i szacunek. Przypominam, wychowanek trenera Jacka Dmochowskiego, u mnie zadebiutował w seniorach w wieku 16 lat, z czego jestem dumny. Jak będę miał dostęp do swoich notatek przypomnę Jego debiut. Piotr jeszcze raz wielkie podziękowanie.

    • Jako wieloletni wierny kibic Narwi dziękuję Piotrze za wszystko co zrobiłeś dla ostrołęckiej piłki, za zaangażowanie i przykład jaki dawałeś wspolkolegom na boisku i poza nim.Niech Ci służy zdrowie i szczęście, życzę Ci wszelkiej pomyślności, bądź dalej z drużyną i nami Twymi kibicami

 • Kończy się pewna epoka. Dzięki Mara za wszystko. Może jako asystent nowego trenera? Tacy ludzie powinni zostać dalej przy piłce w klubie?

  p. s, Może mecz w sobotę za darmo? Przykro było patrzeć na Żurominie jakie były pustki, tym bardziej lepiej by było gdyby przyszło więcej ludzi podziękować Piotrkowi za grę.

  • Pierwszy trening z seniorami 9 08 97.Debiut w seniorach 7 06 98 w Kętrzynie z Granicą. Wynik 1:5 w 70 min wszedł za Grzesia Kwiatkowskiego. Narew grała w składzie :Myśliwiec Chrzczonowski Tabor Sadłowski T. Szelkowski Kwiatkowski Sadłowski J. Kamiński Roman Zaniewski Balas.

  • Pierwszy trening z seniorami 9 08 97.Debiut w seniorach 7 06 98 w Kętrzynie z Granicą. Wynik 1:5 w 70 min wszedł za Grzesia Kwiatkowskiego. Narew grała w składzie :Myśliwiec Chrzczonowski Tabor Sadłowski T. Szelkowski Kwiatkowski Sadłowski J. Kamiński Roman Zaniewski Balas. Bramkę strzelił Tabor.

Możliwość komentowania została wyłączona.