LigaSeniorzy

Zwycięskie spotkanie po latach

Niespodziewanym, ale zasłużonym zwycięstwem 2:0 zakończył się mecz z MKS-em Piaseczno. Bramki zdobyli Iwan Budniak, który mógł mieć ich na koncie o kilka więcej i Bartłomiej Ziemak.

W pierwszej połowie mieliśmy tyle okazji, że nie powinniśmy zostawić żadnej nadziei gościom na odrobienie strat. W 16. minucie Konrad Drężek wjechał w pole karne z lewej strony, dograł do Kraski, który skiksował, ale Budniak dołożył głowę i wyprowadził Narew na prowadzenie. Mogliśmy się tym wynikiem długo nie nacieszyć, bo minutę po bramce Barwiński w bardzo dobrej okazji uderzył za lekko. 8 minut później Drężek wyłożył Budniakowi piłkę na ,,setkę” podając z boku między obrońców a bramkarza. Iwan w tej sytuacji trafił w golkipera Piaseczna. Kolejna nasza groźna akcja to szybka kontra wyprowadzona z naszego pola karnego. Kraska wypuścił Gromka, a ten znalazł w polu karnym Budniaka i niestety strzał Ukraińca znowu obronił Owczarzak. Po chwili Budniak wykreował świetną okazję Bartłomiejowi Ziemakowi, a nasz kapitan pewnie ją wykorzystał. W ostatniej akcji pierwszej połowy po bardzo dobrej akcji Budniaka jego strzał obronił Owczarzak.

Po przerwie tych klarownych okazji na bramki było dużo mniej, ale jak już się pojawiały to i tak żadna ze stron ich nie strzelała. W 63. minucie Drężek źle uderzył wolejem po wrzutce Gromka.
Goście jakiś czas później mieli okazję do strzału z bliskiej odległości i to był chyba moment, kiedy można było być pewnym, że tego prowadzenia nie wypuścimy. W samej końcówce jeszcze Jastrzębski za długo zwlekał z podaniem do Zięby, a gdy ono nadeszło, Adam strzelił wyraźnie obok bramki. W 96. minucie lob Zięby trafił do koszyka Owczarzaka.

Narew Ostrołęka – MKS Piaseczno 2:0
Bramki: Budniak 16′, Ziemak 39′.

Narew: Shavketov – Gromek, Ochrimenko, Niedźwiecki, Gałązka (86. Żyznowski)  – Barciak – Trojanowski (80. Dąbrowski), Kraska (65. Zięba), Ziemak – Budniak (90+4. Staszczuk), K. Drężek (68. Jastrzębski).