Seniorzy

Byrka i Kruczkow w sztabie szkoleniowym pierwszej drużyny

Zmiana głównego szkoleniowca to nie jedyny ruch, który nastąpił w ostatnim czasie w Narwi. Jak informowaliśmy, wraz z Tomaszem Staniórskim z zespołem pożegnali się Michał Lelujka i Piotr Wiski. Trener Damian Milewski ma już pełny sztab, w którym poza nim i fizjoterapeutą Adrianem Bobińskim, znaleźli się Hubert Byrka i Michał Kruczkow.

Winni jesteśmy kilka zdań przedstawienia obydwu panów.

Hubert Byrka urodził się 27.02.1986 (37 lat). Jako zawodnik reprezentował barwy podkarpackiej Stali Nowa Dęba, od lat jego piłkarska przygoda związana jest z Warszawą i jej okolicami. Jako szkoleniowiec prowadził drużyny młodzieżowe w Agape Białołęka (2009-10), Zniczu Pruszków (2012-16), Wilczkach Warszawa (2016-20) i Varsovii Warszawa (2020-2023, do czasu przyjścia do Narwi). Jest wiceprezesem i współzałożycielem dwóch akademii – BE A STAR Football Academy Warszawa i Wilczków Warsawa. Posiada dwie licencje trenerskie – UEFA Elite Youth i UEFA A. W drużynie Niebiesko-Czerwonych jest II trenerem.

Michał Kruczkow urodził się 10.04.1997 (26 lat) w Ostrołęce. Pochodzi z Miastkowa, ale przynajmniej części kibiców w naszym mieście powinien być znany. Michał to wychowanek Narwi, w której grał na pozycji bramkarza. W pierwszej drużynie seniorów nie zagrał zbyt wielu meczów – pojawił się w niej, gdy niepodzielnie rządził na tej pozycji Andrzej Łyziński. Z tego powodu jako junior zaliczył dwa występy w lidze i jeden w pucharze. Następnie dwa lata grał w KS CK Troszyn oraz po roku w Rozwoju Warszawa i Przyszłości Włochy (Warszawa). W stolicy ukończył Wyższą Szkołę Edukacji w Sporcie, uzyskał licencję trenerską UEFA Grassroots C i rozpoczął pracę jako trener bramkarzy. Od 2018 roku trenował młodych bramkarzy Football Academy Warszawa i Hutnika Warszawa, a następnie od wiosny 2020 roku bramkarzy seniorów w Hutniku. Ostatni rok ze względów zawodowych spędził w Gdańsku, gdzie również doglądał zawodników stojących między słupkami bramki oraz brał udział w szkoleniach dla trenerów bramkarzy. Rzecz jasna, w Narwi Michał jest również trenerem bramkarzy.

Cały sztab związał się z Narwią do końca sezonu 2022/2023 z zadaniem utrzymania klubu w ForBET IV Lidze Mazowieckiej. Życzymy powodzenia!

fot. tm

2 komentarze do “Byrka i Kruczkow w sztabie szkoleniowym pierwszej drużyny

  • Cześć.
    Kiedy, gdzie i o której godz. można wpaść na trening z nowym sztabem?

    • W najbliższy czwartek i piątek treningi są o 18:00 na Witosa, na głównym. Plan będzie modyfikowany w kolejnych terminach, bo teraz jest „majówkowy”.

Możliwość komentowania została wyłączona.