Escola Warszawa w V lidze

Escola Warszawa przegrała dziś 0:5 z Mszczonowianką Mszczonów, co oznacza, że straciła już nawet hipotetyczne szanse na utrzymanie w ForBET IV Lidze Mazowieckiej.

Dla ustalenia ilości spadkowiczów poczekać musimy do końca rozgrywek III ligi. Każda spadająca z niej drużyna z Mazowsza powiększa liczbę spadkowiczów z IV ligi. Nominalnie spadają trzy zespoły, jeśli z III ligi spadną np. Ursus Warszawa i Błonianka Błonie (teraz są w strefie spadkowej), to powiększą liczbę spadkowiczów z naszej ligi.

Tak, czy inaczej, nawet jeśli spadałyby tylko trzy zespoły, Escola już na pewno będzie w tej trójce. Tak, jak Orzeł Baniocha, który wycofał się z rozgrywek.

Na dziś pewne utrzymania są: Mazovia Mińsk Mazowiecki, Victoria Sulejówek, KS CK Troszyn, Wisła II Płock, Ząbkovia Ząbki, MKS Piaseczno i Mazur Karczew. Jeśli z ligi spadłyby tylko trzy zespoły, to pewne utrzymania byłyby także Hutnik Warszawa, Mszczonowianka Mszczonów i Oskar Przysucha.

Jeśli chodzi o szanse na awans, mają je wciąż trzy zespoły – Mazovia, Victoria i KS CK, chociaż ekipa z Troszyna musiałaby liczyć, że Mazovia przegra niemal wszystkie mecze, a sama musiałaby wygrać wszystko, co w lidze pozostało.

10 komentarzy do “Escola Warszawa w V lidze

  • 21/05/2023 o 16:53
   Permalink

   Już dawno miał i pauzował

  • 21/05/2023 o 17:43
   Permalink

   Nie ma mowy o żadnej stracie 🙂 Przelicz sobie ponownie. W systemie Elstranet wszystko się wyświetla wyraźnie, jak jest pauza. Jak dobrze pamiętam, to Orchan pauzował z Piasecznem

  • 21/05/2023 o 18:46
   Permalink

   Odpowiem pełnym zdaniem: Nikt od nas nie pauzuje w meczu z Wisłą II Płock.

Możliwość komentowania została wyłączona.