SeniorzySparingi

Sparingowa środa w deszczu. Wygrana 2:0 z Rzekunianką

W deszczowej aurze toczył się środowy sparing pomiędzy Narwią a sąsiadką z Rzekunia – Rzekunianką. Narwianie wygrali 2:0 po bramkach Karola Pierzchały i testowanego zawodnika.

Jako, że zaledwie pół godziny później na drugim ostrołęckim stadionie Narew II podejmowała KS Śniadowo, trenerzy Marcin Gałązka i Łukasz Bałazy musieli logicznie podzielić dostępną im kadrę zawodniczą. Biorąc pod uwagę także to, że część juniorów przebywa na obozie z Akademią Narwi.

Grany w strugach deszczu mecz charakteryzowała boiskowa walka, która przewyższała to, co tego dnia udało się zrobić pod kątem stricte sportowym. W 19. minucie gospodarze powinni wyjść na prowadzenie, kiedy w polu karnym sfaulowany został Kacper Szmigiel. Do piłki na 11. metrze podszedł Bartłomiej Ziemak, jednak uderzył piłkę na takiej wysokości, że udało się ją wyjąć bramkarzowi Rzekunianki. Trzy minuty później było już jednak 1:0. Po rzucie rożnym Karol Pierzchała wepchnął piłkę do bramki, niedaleko słupka.

W drugiej połowie sporo wiatru w ataku zrobili zmiennicy, szczególnie testowani zawodnicy, którym zabrakło jednak trochę skuteczności. Poza jedną sytuacją: w 65. minucie Damian Gałązka pobiegł skrzydłem i zacentrował, a jeden z testowanych zawodników pięknie złożył się do strzału i wolejem podwyższył wynik. Rzekunianka odgryzała się, jednak nie udało się jej pokonać w pierwszej połowie Amala Shavketowa, a w drugiej Kacpra Stepnowskiego. Z kronikarskiego obowiązku warto jeszcze dodać, że na początku drugiej połowy drugą żółtą kartkę dostał Artur Bajor, lecz obie drużyny z arbitrem zdecydowały, że Narew będzie kontynuować grę w 11-osobowym składzie.

Kolejne spotkanie sparingowe Narew rozegra już w sobotę o 11:00 z Warmią w Grajewie.

26.07.2023, Ostrołęka
Mecz sparingowy
Narew Ostrołęka – Rzekunianka Rzekuń 2-0 (1-0)
Bramki: Karol Pierzchała 22, zawodnik testowany 65
W 19. minucie Bartosz Ziemak nie wykorzystał rzutu karnego (bramkarz obronił)

Narew: Shavketov – D. Gałązka, Kamionowski, Bajor, Szmigiel – Ciężar, Ziemak, Białobrzeski – Pierzchała, Ciecierski, Domian. Oraz: Stepnowski, Bieńkowski i dwóch testowanych zawodników.

Widzów: ok. 70
Sędziował: Piotr Dzwonkowski.


Minigaleria:

fot. Amelia Siemborska

3 komentarze do “Sparingowa środa w deszczu. Wygrana 2:0 z Rzekunianką

Możliwość komentowania została wyłączona.