Z ziemi greckiej do Narwi. Witamy Serxhio Stenaja

Nowym zawodnikiem Narwi został Serxhio Stenaj, 18-letni Grek albańskiego pochodzenia. Młody pomocnik dobrze zaprezentował się w meczach sparingowych i na treningach i z Niebiesko-czerwonymi związał się do końca sezonu 2024/25.

Rodzina Stenaja emigrowała z Albanii do Grecji, gdzie w Pireusie urodził się Serxhio (pomimo „dziwnego” zapisu, czyta się po prostu Serdżio), posiadający dwa obywatelstwa. Od 2009 do 2018 roku przechodził on szkolenie w klubie AO Saronikos z wyspy Egina i miasta pod tą samą nazwą. Następnie trenował w szkółce FC Valencia w Atenach i klubie Asteras Chaidari spod Aten.

W 2022 roku Serxhio przechodził szkolenie w cypryjskim Apoelu Nikozja, trenując z juniorami tego zespołu. W naszym zespole Grek zagrał w trzech meczach sparingowych, szczególnie dobrze prezentując się przeciwko Rzekuniance Rzekuń, kiedy strzelił pięknego gola z woleja, po wrzutce Damiana Gałązki.

Kalimera Serxhio! A może „mire se vini!”

fot. Jacek Borkowski (narew.ostroleka.pl)

2 komentarze do “Z ziemi greckiej do Narwi. Witamy Serxhio Stenaja

  • 08/08/2023 o 09:26
    Permalink

    Kadra wydaje się być w miarę mocna jak na 5 ligę. Szkoda tylko że przed sezonem nie gramy na koniec normalnego meczu z jakimś czwartoligowcem z mazowsza by mieć jakiś punkt odniesienia do rywali z naszego regionu. Poprzedniej zimy też świeciliśmy triumfy z podlasiem (o dziwo z silnym ŁKS-em Łomza) ale potem okazywało się że piłka mazowiecka to inni rywale. Powodzenia bo pierwszy sprawdzian już łatwy nie będzie.

  • 08/08/2023 o 10:22
    Permalink

    Witamy i czekamy na kolejne wiadomości transferowe

Możliwość komentowania została wyłączona.