SeniorzyTransfery

Witamy nowego zawodnika! Przedstawiamy Khaleda

W minioną niedzielę w rezerwach Narwi zadebiutował Khaled Abou Khamis, 21-letni obywatel Szwecji. Obrońca został już zarejestrowany także do pierwszego zespołu Niebiesko-Czerwonych.

Khaled to przykład tego, jak zmienia się nasz świat – urodził się w palestyńskiej rodzinie w Damaszku, stolicy Syrii w 2002 roku. Gdy był mały, w kraju wybuchła wojna domowa (ciągnąca się de facto do dziś) i wraz z rodziną opuścić musiał Syrię. Początkowo zakotwiczył na Białorusi, gdzie rozpoczął przygodę z piłką dziecięcą. Jako nastolatek przeniósł się do miasta Helsingborg w Szwecji, gdzie grał w juniorach i rezerwach Helsingborgs AIS. Uzyskał także szwedzki paszport.

Następnym kierunkiem była Białoruś, w której nasz nowy zawodnik grał w juniorach zespołu Energetik BGU Mińsk. Jesień sezonu 2022/23 spędził zaś w SC Halber Brebach w szóstej lidze niemieckiej.

Co ciekawe, oprócz gry w piłkę i pracy we wspomnianych krajach, Khaled sukcesywnie poznaje języki obce, do których niewątpliwie ma talent. Potrafi mówić po arabsku, rosyjsku, szwedzku, angielsku, niemiecku i włosku. Do Ostrołęki przyjechał wraz z małżonką.

Jeśli chodzi o sprawy boiskowe, może występować na środku obrony, na prawej obronie lub jako defensywny pomocnik.

3 komentarze do “Witamy nowego zawodnika! Przedstawiamy Khaleda

  • Powodzenia chłopie – jak masz talent to miejsce idealne by pograć.

  • A w jaki sposób Khaled znalazł się w naszym Klubie.
    Sam się zgłosił czy ktoś go polecił? Bo to ciekawa historia.

    • Współpracował z jednym z ukraińskich agentów, którzy działają na polskim rynku. Nie jest jego klientem sensu stricte, ale agent „podrzucił” namiary na niego.

Możliwość komentowania została wyłączona.