HistoriaSylwetki

Tonewo i Szarama z odznakami „Za zasługi dla sportu”

Trenerzy Jerzy Tonewo i Marian Szarama (w tej kolejności na zdjęciu – informacja dla młodszych kibiców) zostali dziś odznaczeni srebrną odznaką „Za zasługi dla sportu”, przyznawaną przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Odznaki wręczył w Ostrołęce wiceminister Arkadiusz Czartoryski.

Jerzy Tonewo (ur. 07.09.1946 w Ostrołęce) to wychowanek Narwi, który jest z nią związany od wieku nastolatka. Był zawodnikiem, trenerem, działaczem, członkiem zarządu i prezesem naszego klubu. Przez ponad 20 lat prowadził grupy młodzieżowe Niebiesko-czerwonych. Prowadził pierwszą drużynę Narwi w sezonach 1976/77, 1977/78, 1980/81 i 1985/86 (45 meczów ligowych). Był również trenerem kadry województwa ostrołęckiego, prezesem Ostrołęckiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej, czy wiceprezesem Wojewódzkiej Federacji Sportu w Ostrołęce.

Marian Szarama (ur. 18.02.1948 w Bytomiu) z Narwią związał się w 1983 roku. Wcześniej miał całkiem ciekawą karierę piłkarską: chociażby grał w Ekstraklasie w barwach Polonii Bytom i Gwardii Warszawa (94 mecze, 15 bramek), czy w młodzieżowej reprezentacji Polski. Trenerską przygodę zaczął od juniorów Resovii Rzeszów. Następnie prowadził Atos Strzyżów, Ursus Warszawa – pierwszy raz seniorów, Polonię Warszawa i to z niej trafił do Ostrołęki. Jak się okazało – na wiele, wiele lat. Z niewielkimi przerwami na pobyty w Kadzidle i Przasnyszu, prowadził drużyny Narwi do 2018 roku. W tym w 454 meczach ligowych pierwszy zespół Narwi. Tak, jak trener Tonewo, ma za sobą krótki epizod w roli prezesa naszego klubu.

Obu nagrodzonym, tak jak pozostałym laureatom odznaczeń, składamy serdeczne gratulacje!


Galeria

fot. Jacek Borkowski

7 komentarzy do “Tonewo i Szarama z odznakami „Za zasługi dla sportu”

  • Uzupełniając informację, prowadząc seniorów w Kadzidle czy Przasnyszu równocześnie trenowałem w Narwii roczniki 97 98.Nie było żadnej przerwy w pracy w Narwii.

    • Przerwa w seniorach 🙂 A tak, żeby nie pracować w Narwi, to półroczna przygoda z Koroną.

  • W uzupełnieniu, po rozwiązaniu Narwii nie chcąc przerwania szkolenia rocznika 2004, na prośbę rodziców kontynuowałem szkolenie w Koronie z resztą w zacnym towarzystwie wielu Narwian i Ostroleczan.

    • Trenerze, jeśli tak, to bądźmy do końca szczegółowi – rozwiązano drużynę seniorów Narwi. Trener Cezary Kowalczyk z rocznikiem 2002 pozostał w Narwi i prowadził szkolenie do powstania nowego stowarzyszenia. Więc to nie tak, że nie było możliwości zostać. Uważam, że czasem lepiej jest podawać mniej szczegółów.

  • Serdecznie gratuluje trenerowi Jerzemu Tonewo który zawsze był osobą skromną i oddaną klubowi. Przeciwieństwo…………..

  • Może się mylę, ale chyba klub MKS Narew Ostrołęka przestał funkcjonować,a jeżeli istniał to po co było zakładać nowy klub Narew Ostrołęka 1962.Pan Kowalczyk jeżeli prowadził jakieś szkolenie to chyba prywatnie, co w takim razie bardzo mu się chwali.

    • MKS Narew zgłoszony był do lig młodzieżowych do końca sezonu 2015/16, nowe stowarzyszenie powstało we wrześniu 2016, kiedy poprzednie nie zgłosiło seniorów do ligi (bo i jak, skoro nie miało zarządu, tylko nie wykazującego oznak działania kuratora). Ale szczegóły to już dyskusja nie na internet 🙂 Z pozdrowieniami dla trenera

Możliwość komentowania została wyłączona.