LigaSeniorzy

Deszcz czerwonych kartek w Pułtusku. Nadnarwianka o gola lepsza

Pięć razy czerwoną kartkę wyciągał z kieszeni sędzia Szymon Kmita w sobotnim starciu Nadnarwianki z Narwią. Obie drużyny kończyły mecz w dziewiątkę (jedna z kartek trafiła do członka sztabu szkoleniowego).

Jeśli chodzi o bramki, to w 38. minucie wydarzyło się to, co najważniejsze. Po podaniu Patryka Cynta, najlepszy strzelec naszej ligi Nico Wouters pokonał Kacpra Stepnowskiego. Druga połowa była za to pełna kolorytu… tego nierozłączne związanego z kartkami.

W 60. minucie zobaczyliśmy pierwszy czerwony kartonik, który ujrzał zawodnik Nadnarwianki. Osiem minut później ławkę opuścić musiał II trener Narwi Piotr Strzeżysz. Zwracał on uwagę sędziemu, że obrońca gospodarzy zagrał piłkę ręką w polu karnym. Kiedy wydawało się, że będziemy mieli trochę czasu na odbicie się, ale czas ten skrócił się o „dyszkę”.

Na dziesięć minut przed końcem zawodnik z dyszką na koszulce, czyli Bartek Ziemak, otrzymał najpierw jedną, a po od razu czerwoną kartkę za dyskusję. Jakby tego było mało w pozostałym czasie jedną, a potem drugą żółtą kartkę – ale z dłuższym odstępem – wyłapał Patryk Sokołowski. W tym przypadku była to jednak akcja ratunkowa. Nagle to Nadnarwianka miała o jednego zawodnika więcej na murawie.

Jest to najwyraźniej zespół grający fair play i już po minucie stan się wyrównał, a z czerwoną kartką do szatni maszerował zawodnik gospodarzy. Do gry na czas wyznaczono bowiem zawodnika, który już miał żółtą kartkę.

30.09.2023, Pułtusk
Decathlon V Liga Mazowiecka
Nadnarwianka Pułtusk – Narew Ostrołęka 1-0 (1-0)
Bramka: Wouters 38.

Narew Ostrołęka: Stepnowski – Ziemak, Kelwin, Kamionowski, Sokołowski – Ciężar, Białobrzeski, Vilela (76. Banach) – Gałązka, Olesiński, Ciecierski (77. Domian).

Żółte kartki: Ostrowski (dwie), Cynt (dwie) – Ciężar, Ziemak, Sokołowski (dwie).
Czerwone kartki: Ostrowski (62., Nadnarwianka, za dwie żółte), Cynt (90+7., Nadnarwianka, za dwie żółte) – Strzeżysz (68., II trener), Ziemak (80., bezpośrednia), Sokołowski (90+5., za dwie żółte).
Sędziował: Szymon Kmita.

3 komentarze do “Deszcz czerwonych kartek w Pułtusku. Nadnarwianka o gola lepsza

  • wymiencie tego gwiazdora Ziemaka bo sie nie da patrzec co on robi. krzyczy, płacze, sapie, tylko kurnaaaa do grania ostatni od wielu tygodni. druzyne nam rozwaja pajacujac!!!!!!!!!!! wez sie chlopie ogarnij bo od roku nie grasz nic i w Łomży tez mowia ze trzeba bylo cie ustawiac do pionu w szatni jak kozaczyles. zajmij sie slubem czy trenowaniem dzieciakow jak juz ci sie nie chce grac
    w NARWI TRZEBA ZAPIERDALAĆ! a ty o tym zapomniałes

  • I co trenerze plan na mecz nie wypalił bo nie było karnego . Po ośmiu kolejkach stwierdzam że ten Pan jest najsłabszym ogniwem w drużynie. Drużyna w każdym spotkaniu męczy bułe licząc że dzięki karnym może się uda. Nie tędy droga. Lepsi rywale jak widać wykorzystują nasze słabości, cieszmy się że dwa tyg temu Maków miał gorszy dzień bo było by bardzo kiepsko.
    Pytanie do trenera po co powołujesz 19-20 zawodników jak gra u Ciebie 12-13 ? Szkoda chłopaków.
    Jak widać ciężko tu o dobrego trenera od czasów AS.

  • Dziękuję Panu Panie Mrozek za informację.Osobiście wierzę że będzie dobrze ale widzę potrzebę wzmocnień drużyny na sezon wiosenny by marzyć realnie o powrocie do 4 ligi!

Możliwość komentowania została wyłączona.