Dwójka wysoko wygrała w Łysych. Hattrick Borowieckiego

Narew II Ostrołęka wypunktowała GKS Łyse w meczu wyjazdowym A-klasy ciechanowsko-ostrołęckiej. Hattricka ustrzelił Dominik Borowiecki, dwie bramki dodał Bartosz Bieńkowski, a jedną Damian Klec.

Strzelanie rozpoczął w 14. minucie Dominik Borowiecki, wykorzystując zagranie Franciszka Zaręby z prawej strony pola karnego. Po sześciu minutach było już 2-0 dla nas, kiedy Damian Klec strzelił głową gola z asysty Bartka Bieńkowskiego z rzutu rożnego. Dwanaście minut później panowie zamienili się rolami i po wrzutce z lewego skrzydła, to Bieńkowski trafił na 3-0 dla Narwi II.

W drugiej połowie bardzo intensywne było piętnaście minut gry, w czasie którego padły cztery bramki, w tym jedna dla gospodarzy. W 50. i 53. minucie dwukrotnie strzelał Borowiecki, po dwóch podaniach Kacpra Szmigla. Za pierwszym razem była to długa piłka za linię obrony. Bramkarz GKS-u próbował interweniować, ale nie utrzymał piłki w rękach i Borowiecki dopełnił formalności. Druga akcja to wrzutka Szmigla ze skrzydła, do której dobiegł Damian Klec, z obrońcą gospodarzy na plecach. Praktycznie ich wspólny strzał wylądował na poprzeczce, ale piłkę przejął Borowiecki i szybko zrobiło się 0-5.

W 60. minucie Marek Kaliszewski, troszkę starszym kibicom doskonale znany z gry przy Witosa 1, wykonał precyzyjnie rzut karny za faul Abou Khaleda i doprowadził do stanu 1-5.

Ostatni akord strzelecki należał do Bartka Bieńkowskiego, który po podaniu swojego „prezesowskiego” imiennika przebiegł kawał boiska i ustalił wynik na 6-1 dla Niebiesko-czerwonych. W końcówce trener Bałazy dał pograć wszystkim rezerwowym, w tym całej ekipie z rocznika 2007 (wraz z debiutantem Mateuszem Paździorem). Po kontuzji na boisku pokazał się także Serxhio Stenaj.

14.10.2023, Łyse
Klasa A Ciechanów-Ostrołęka
GKS Łyse – Narew II Ostrołęka 1-6 (0-3)
Bramki: Kaliszewski 60 (k) – Borowiecki 14, 50, 53, Klec 20, Bieńkowski 32, 65

Narew II Ostrołęka: Lenda (85. Stolarczyk) – Babicz, Abou Khamis, Szmigiel, Miłoszewski (65. Dębek) – Borkowski, Zaręba (46. Bąk), Siurnicki (80. Paździor) – Bieńkowski (60. Fabiański), Klec (70. Stenaj), Borowiecki (80. Bałas).

Żółte kartki: Abou Khamis, Szmigiel.

One thought on “Dwójka wysoko wygrała w Łysych. Hattrick Borowieckiego

  • 16/10/2023 o 16:06
    Permalink

    Kolejne Narwianskie nazwisko. Brawo Borowieccy.

Możliwość komentowania została wyłączona.