LigaRezerwySeniorzy

Sobota w Gostyninie. W niedzielę rezerwy grają na Witosa

O godzinie 13:00 w sobotę rozpocznie się wyjazdowy mecz Narwi z Mazurem Gostynin. Nie oznacza to, że zabraknie piłki ligowej na stadionie przy ul. Witosa. W niedzielę zapraszamy na spotkanie drużyny rezerw z ligowym liderem, Gladiatorem Słoszewo.

Z Mazurem Gostynin graliśmy w swojej historii siedmiokrotnie. Liczba jest nieparzysta, bo jedno ze spotkań (później anulowane) trafiło się w sezonie, w którym Narew wycofała się z rozgrywek ligowych. Była to zresztą jedyna porażka spośród starć. W pozostałych Niebiesko-czerwoni zanotowali pięć zwycięstw i jeden remis, strzelając Mazurowi 18 bramek i tracąc tylko jedną. Za połowę z tych trafień odpowiadał mecz z sierpnia 1973 roku, kiedy w Ostrołęce Mazur przegrał 1-9.

Co ciekawe, właśnie taki rezultat, ale w drugą stronę, padł w anulowanym meczu z sierpnia 2015.

Czego spodziewać się możemy w Gostyninie? Zespołu ze środka tabeli, który wygrał jedną trzecią meczów (4 zw. – 3 rem. – 5 por.), który radzi sobie lepiej na własnym boisku. Mazur wrzuca skróty swoich meczów na YouTube. Z nich można wydedukować, że czeka nas zalew piłek wrzucanych w gąszcz pola karnego, licząc na wykorzystanie mocnych, płaskich zagrań.

Jeśli zagramy z taką jakością i determinacją, jak w wygranym 4-2 meczu z MKS-em Przasnysz, będzie dobrze.

fot. Amelia Siemborska


Decathlon V liga mazowiecka
04.11.2023, godz. 13:00
Mazur Gostynin – Narew Ostrołęka


W niedzielę zaś zapraszamy na mecz rezerw, który odbędzie się nie na stadionie przy ul. Partyzantów, lecz podobnie jak ostatnio z GUKS-em Krasnosielc, na Witosa 1. Powodem zmiany obiektu są ulewy, które przez ostatnie dwa tygodnie nawiedzały Ostrołękę. Boisko na Partyzantów musi jeszcze odpocząć.

Przyjezdni to zdecydowany lider Klasy A, który w jedenastu meczach wygrywał dziesięć razy. Jedyny remis (2-2) padł w starciu z wiceliderem, FC Różan. Gladiator, zwany w płońskich rejonach „PSG Słoszewo”, to miks zawodników z Płońska, Ciechanowa i innych miast, którzy częstokroć grali już na wyższych poziomach ligowych. Zadanie mają proste – chcą wygrać ligę. Strzelają przy tym bardzo dużo bramek, bo średnia na mecz to w ich przypadku aż 6,1 strzelonych i 1 stracona. Przyczyniło się do tego zdemolowanie Pokrzywnicy 14-1, ale to nie jedyna wysoka wygrana.

W tabeli za Gladiatorem (31 punktów) znajduje się FC Różan (28), a następnie stawka trzech drużyn z taką samą ilością „oczek” (22): Mławianka Mława, Narew II Ostrołęka, Orzeł Sypniewo. Narew II mogła by oderwać się od tych ekip, ale dość niespodziewanie w ostatniej kolejce przegrała 0-2 na wyjeździe z KS Wąsewo, które zamykało wówczas tabelę.

Teraz „Młodą Narew” czeka dużo trudniejszy mecz.

fot. Jacek Borkowski


Klasa A Ciechanów-Ostrołęka
niedziela 05.11.2023, godz. 11:00
Narew Ostrołęka – Gladiator Słoszewo
ul. Wincentego Witosa 1, Ostrołęka

 

8 komentarzy do “Sobota w Gostyninie. W niedzielę rezerwy grają na Witosa

Możliwość komentowania została wyłączona.