HistoriaSylwetki

Zmarł były trener Narwi Wojciech Łazarek

W wieku 86 lat zmarł były selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski Wojciech Łazarek. Kadrę narodową prowadził w latach 1986-1989. Największe sukcesy osiągnął jako szkoleniowiec Lecha Poznań, z którym po dwa razy wywalczył mistrzostwo i puchar kraju. W sezonie 2005/06 Łazarek był trenerem Narwi Ostrołęka.

O jego śmierci poinformował m.in. Pomorski Związek Piłki Nożnej.

Jako piłkarz Łazarek występował w łódzkich klubach – Metalowcu, Starcie i ŁKS, a także w Lechii Gdańsk. Występował na 2. poziomie ligowym w barwach Lechii, a w ŁKS-ie zagrał w 9 meczach polskiej ekstraklasy, strzelając jednego gola.

Trenował m.in. właśnie Lechię i ŁKS, Zawiszę Bydgoszcz, Lecha Poznań, Wisłę Kraków, Widzew Łódź, Śląsk Wrocław i Jagiellonię Białystok, kluby zagraniczne oraz reprezentację Sudanu (2002-2004). Selekcjonerem kadry Polski był od 25 sierpnia 1986 do 15 czerwca 1989 roku.

Do Narwi sprowadził go jesienią 2005 roku prezes Roman Wargulewski. Poprowadził nasz klub w 22 meczach, osiągając 13 zwycięstw, 5 remisów, 4 porażki. Niebiesko-Czerwoni strzelili wtedy 37 goli, tracąc ich 16. Do awansu do III ligi zabrakło niewiele  – sytuację popsuł pamiętny bezbramkowy remis w derbach. W czasie pobytu w Ostrołęce Łazarek pełnił zarazem funkcję dyrektora sportowego.

P.S. Ciekawe wspomnienie o trenerze dostępne jest tutaj.

3 komentarze do “Zmarł były trener Narwi Wojciech Łazarek

  • Pan Łazarsk, barwna postać, świetny trener. Cześć Jego pamięci. Mam nadzieję, że także delegacjia Narwii będzie uczestniczyć w ostatniej drodze trenera.

  • Z całym szacunkiem dla wszystkich trenerów Naszego klubu ale Baryła był chyba najbarwniejsza postacią. Szkoda ze nic u nas nie osiągnął a era bogatej Narwii zakończyła się szybko ale to był fajny czas do którego miło wracać pamięcią. Można liczyć że jeszcze kiedyś takie czasy wrócą.

  • Z pewnością wielką strata dla futbolu, pamiętam że Trener Łazarek był wykładowcą kiedy uczestniczyłem w kursie przygotowawczym do nominacji dla trenerów I klasy na AWF Warszawa 1985 r.
    Oprócz ogromnej wiedzy z zakresu szkolenia w piłce nożnej posiadał wyjątkowy talent do opowiadania wielu anegdot oraz dowcipów w sposób niepowtarzalny chociaż czasami mógł jemu dorównać też bardzo znany sławny trener z Krakowa Władysław Giergiel który co ciekawe też pracował w latach 70-tych właśnie w naszej Narwi. Szkoda że tych sławnych trenerów nie ma już wśród nas. Pozostały tylko wspomnienia i pamięć że tak utytułowani szkoleniowcy pracowali kiedyś dla naszego Klubu Narew Ostrołęka. Cześć ich pamięci RIP.

Możliwość komentowania została wyłączona.