LigaSeniorzy

Podtrzymać dobrą passę meczów z Amatorem Maszewo

W sobotę o 14:00 na boisku ze sztuczną nawierzchnią stadionu przy ulicy Witosa 1 w Ostrołęce rozpoczniemy rundę wiosenną. A właściwie – wiosenne granie, bo mecz z Amatorem Maszewo jest przeniesiony jeszcze z rundy wiosennej.

Uwaga: Na meczu dostępna będzie dla widzów tylko „trybuna stojąca” – na wale między boiskiem naturalnym a boiskiem ze sztuczną murawą. W odpowiednie miejsce kierować będą służby porządkowe, aby nie pojawiały się wątpliwości. Trybuny siedzące wzdłuż boiska są zamknięte ze względu na trwający remont.

Przypomnijmy, że miał się odbyć w listopadzie. Kiedy nasi piłkarze byli już w połowie drogi do Maszewa, gospodarze zadzwonili z informacją, że śnieżyca uniemożliwi granie. Zgodnie z postanowieniem zarządu Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej, nieodbyte mecze (było takich więcej), można było zagrać w najbliższym wolnym terminie, jeśli pogoda na to pozwoli, lub przenieść na wiosnę, przed pierwszy planowany mecz. Jako warunek postawiono posiadanie boiska ze sztuczną murawą, by zapewnić możliwość gry.

Z tej opcji skorzystały Amator i Narew, przenosząc mecz na 9 marca 2024 roku. Przy okazji zamieniono gospodarzy, co oznacza, że w czerwcu zakończymy ligę w Maszewie.

Jak to bywało we wcześniejszych meczach naszych drużyn?

Nie mamy za sobą zbyt wielu wspólnych starć – spotkaliśmy się w lidze tylko raz, w sezonie 2013/14. Zespół Narwi prowadzony jesienią przez Marcina Romana, a wiosną przez Dariusza Narolewskiego zwyciężył oba mecze. Jesienią w Maszewie wygraliśmy 1-0 (gol Mateusza Pełtaka), a wiosną w Ostrołęce 2-0  (strzelali Piotr Kubat i Dominik Dzwonkowski).

Jak wygląda sytuacja w obecnym sezonie?

Narew jest obecnie na czwartym miejscu w tabeli, przy czym jest przed nami Nadnarwianka Pułtusk, która ma o jeden mecz więcej. Amator zajmuje miejsce ósme, ale też może się to zmienić w przypadku wygranej z Narwią.

Najlepszymi strzelcami naszych rywali są Damian Lisiecki i Damian Tomczyk, którzy zdobyli po 9 bramek – czyli 18 z 29 strzelonych przez Amatora. Narew ustrzeliła jesienią 35 bramek. 11 z nich padło łupem Przemysława Olesińskiego, a 9 – Damiana Gałązki.

Tabela na dziś wygląda następująco:

W najbliższy weekend rozegrane zostaną mecze:

 • 09.03.2024, 13:00, PAF Płońsk – Polonia II Warszawa
 • 09.03.2024, 14:00, Narew Ostrołęka – Amator Maszewo
 • 10.03.2024, 13:00, MKS Ciechanów – Świt Staroźreby
 • 10.03.2024, 14:00, Wkra Bieżuń – MKS Przasnysz
 • 10.03.2024, 16:30, Okęcie Warszawa – Makowianka Maków Maz.

13 komentarzy do “Podtrzymać dobrą passę meczów z Amatorem Maszewo

 • Na to wygląda że będzie można stać tylko za bramką od strony stadionu.
  Firma wczoraj zagrodziła całkowicie przejście na małą trybunę.

 • W sezonie 19/20 odbył się tylko jeden mecz w Lidze Okręgowej zakończony remisem 0:0.

  • Czyj? Bo na pewno nie nasz z Amatorem Maszewo 🙂 Amator grał w LO Płock a my w LO Ciechanów-Ostrołęka. Zremisowaliśmy wtedy 0-0 z Wkrą Bieżuń.

 • Mecz mozna oglądac tylko z drona.. a sektor VIP w balonie który będzie lewitował nad boiskiem 🙂 A na Ł3 spiewają że pika dla kibiców ……

 • Ponieważ sytuacja z obiektem jest wyjątkowa prosimy wyjątkowo o przeprowadzenie transmisji z tego spotkania.

   • Ja pamiętam że w jednym z poprzednich sezonów przeprowadziliśmy transmisję właśnie z boiska ze sztuczną nawierzchnią a wtedy dźwig załatwiał Kol.
    Wojtek Szczęsny. Więc jak wtedy było to możliwe to teraz prawdopodobnie też.

    • Dźwig stal tam, gdzie teraz jest zamknięte boisko. Otwarte jest tylko na górce od strony głównego, ale na niej dźwigu nie postawimy

 • Ale można też poprosić Pana Kierownika Budowy żeby uchylił jedno przęsło i będzie po sprawie.
  Nie ma tam nic takiego za ogrodzeniem co by zagrażało komukolwiek lub mogło zaginąć.

Możliwość komentowania została wyłączona.