LigaRywaleSeniorzy

Szóste starcie ze Świtem Staroźreby

Pięć razy do tej pory Narwianie mierzyli się z zespołem Świtu Staroźreby. Szóste starcie odbędzie się w najbliższą sobotę o godzinie 15:00.

Pomimo, iż Świt powstał dawno – w 1949 roku – historia naszych starć nie jest zbyt obfita. To dlatego, że do 2019 roku zespół ten występował przez lata w płockich ligach okręgowych, a więc geograficznie daleko od nas. Pierwszy mecz między naszymi drużynami miał miejsce dopiero jesienią 2021 roku, kiedy w Ostrołęce Narew wygrała 1-0. Kolejne dwa spotkania kończyły się remisami 1-1, a wiosną 2023 przegraliśmy 1-2 w Ostrołęce. Po meczu doszło w naszym klubie do zmiany trenera. Jak się później okazało obydwie grające wtedy drużyny spadły do V ligi.

Już w jej ramach jesienią zwyciężyliśmy u siebie ze Świtem 3-2, inaugurując rundę jesienną w tej nowej dla nas lidze. Bilans meczów to zatem dwie wygrane Narwi, dwa remisy i jedna wygrana Świtu. W bramkach jest skromnie, 7-6 dla Narwi.

Oto wykaz gier ze Świtem Staroźreby:

 • 25 września 2021, Narew – Świt 1-0
  Bramka: P. Olesiński. Trener: Andrzej Sieradzki
 • 7 maja 2022, Świt – Narew 1-1
  Bramka: M. Kraska. Trener: Andrzej Sieradzki
 • 10 września 2022, Świt – Narew 1-1
  Bramka: B. Ziemak. Trener: Tomasz Staniórski
 • 22 kwietnia 2023, Narew – Świt 1-2
  Bramka: I. Budniak. Trener: Tomasz Staniórski
 • 12 sierpnia 2023, Narew – Świt 3-2
  Bramki: Vilela, D. Gałązka, A. Bajor. Trener: Marcin Gałązka

Sobotni mecz z gwizdkiem w ręku poprowadzi pan sędzia Michał Wąsowski z Warszawy. Arbiter ten dotychczas prowadził jeden mecz Narwi (wrzesień 2021, wygrane 4-1 spotkanie ze Żbikiem Nasielsk).

Tabela po 15. kolejce:

2 komentarze do “Szóste starcie ze Świtem Staroźreby

 • Że Starozrebami nie graliśmy ponieważ byliśmy o dwie, trzy klasy rozgrywkowe wyżej.Gdzie te czasy kiedy rywalizowalismy z najlepszmi drużynami makroregionu, z Siedcami, Wigrami, Stomilem, Ostróda, czy Zambrowem, nie licząc najlepszych drużyn warszawskich. Na razie jesteśmy na najlepszej drodze do awansu na piąty poziom rozgrywkowy.Powodzenia,dedykuje nie tylko drużynie, ale i władzom sportowym miasta.

Możliwość komentowania została wyłączona.