RezerwySeniorzy

Rezerwy Mławianki lepsze o gola od rezerw Narwi

Rezerwy trzecioligowej Mławianki Mława wzmocnione pięcioma zawodnikami z pierwszej drużyny okazały się o gola lepsze w sobotnim starciu na stadionie przy ul. Witosa w Ostrołęce.

Z kolei trener Łukasz Bałazy wystawił skład złożony z samych młodzieżowców, zarówno wyjściowy, jak i rezerwowych. Pojawiło się dwóch zawodników z pierwszej drużyny: pauzujący za kartki Borys Ciężar i odbudowujący się po słabszym występie z PAF-em Płońsk Kacper Stepnowski na bramce. Kacper miał kilka pozytywnych interwencji po atakach silnej drużyny z Mławy. Gola wpuścił w sytuacji po rzucie rożnym rozegranym na długi słupek jeden z zawodników Mławianki II sieknął „główką” bardzo mocno, a z najbliższej odległości jego kolega przedłużył uderzenie kolejną „główką”. Tuż obok miejsca, gdzie wpadła bramka stał na linii Borys Ciężar, ale zabrakło mu wzrostu, by sięgnąć piłki.

Narew II odpowiedziała akcją Bąka dziesięć minut później, ale osamotniony z przodu Kacper postanowił kopnąć na aferę z daleka. Tuż przed przerwą od straty gola uratowała nasz zespół interwencja Stepnowskiego. Mimo tego przewaga gości była zauważalna.

Po zmianie stron obie drużyny stworzyły jak na lekarstwo akcji zakończonych strzałami. W jednej z nich nie udało nam się wykorzystać piłki zgranej na 2-3 metry przed bramkę przez Baka. Narew II mogła jeszcze rzutem na taśmę zremisować po strzale Mikołaja Banacha w ostatniej minucie, ale jeden z obrońców gości w ostatniej chwili zablokował uderzenie i piłkę spokojnie złapał bramkarz.

Dodajmy, że ostatnie kilka minut goście grali w dziesiątkę po drugiej żółtej kartce dla jednego ze swoich zawodników.

13.04.2024, Ostrołęka
Klasa A Ciechanów-Ostrołęka
Narew II Ostrołęka – Mławianka II Mława 0-1 (0-1)
Bramka: R. Pachulec 30

Narew II Ostrołęka: Stepnowski – Dębek (76. Załęski), Babicz, Białobrzeski, Szmigiel (86. Markowski)- Ciężar, Borkowski (67. Fabiański), Banach – Pierzchała (46. Zaręba), Domian, Bąk.

Żółta kartka: Banach.

fot. Jacek Borkowski

4 komentarze do “Rezerwy Mławianki lepsze o gola od rezerw Narwi

  • I prawdopodobnie dwójka się też wypisała z awansu. Dokąd to wszystko zmierza klubie ?

  • Te wzmocnienia Mławianki z I drużyny to praktycznie sama młodzież i jeden 39 letni emeryt.
    Trzech z rocznika 2005, jeden 2008, jeden lat 39.

  • Wynik zasłużony, Mławianka była w tym spotkaniu lepsza.
    Brawo dla chłopaków za walkę i ambitną grę do końca, pachniało remisem.

Możliwość komentowania została wyłączona.