LigaSeniorzySylwetki

Sylwetka: Trener Łukasz Bałazy

Wczoraj ogłosiliśmy, że trenerem pierwszej drużyny Narwi został Łukasz Bałazy. Osobom związanym z klubem raczej nie trzeba trenera przedstawiać, ale warto przedstawić jego sylwetkę chociażby młodszym kibicom.

Łukasz to ostrołęczanin, choć urodzony w Siemiatyczach, to całe życie mieszkający w naszym mieście. Jest wychowankiem Narwi, w której grał we wszystkich rocznikach juniorskich, będąc powoływanym do reprezentacji dawnego województwa. Występował na ataku, a w seniorach Narwi zadebiutował jako niespełna 18-latek. W pierwszej drużynie zaliczył 15 meczów. Ponadto w latach 2003-05 grał w zespole rezerw.

Studia na AWF-ie łączył z grą w III i IV lidze w barwach MKS-u Mielnik. Po czterech latach i uzyskaniu wyższego wykształcenia, wrócił do Ostrołęki, jednak miejsce do gry znalazł w Troszynie. Tam grał przez 11 sezonów (2008/09-2018/19), podczas których zagrał w ponad dwustu meczach i strzelił 36 bramek. Z tego w czterech ostatnich latach był już grającym trenerem. I z troszyńskim zespołem, wówczas bez kosztownych wzmocnień z zewnątrz, zajmował miejsca w górnej części tabeli okręgówki.

Kolejnym przystankiem były cztery lata pracy z młodzieżą w Kurpiowskiej Akademii Sportowej z Kadzidła (2019-23). W międzyczasie Łukasz Bałazy przejął zespół Narwi II Ostrołęka. Z młodymi zawodnikami Narwi wywalczył awans z B-klasy, po czym był bliski powtórzenia sukcesu i awansu do okręgówki rok później. W obecnym sezonie Młoda Narew, złożona w 98% z juniorów, jest znów w czołówce ligi. Łukasz prowadzi także rocznik 2011 w Akademii Narwi.

Jeśli chodzi o rezerwy, trener prowadził je dotąd w 53 spotkaniach, uzyskując 37 zwycięstw, 3 remisy i 13 porażek, przy 166 bramkach strzelonych i 62 straconych. Więcej meczów jako trener drugiej Narwi ma na koncie tylko Jan Adamczewski w odległych latach 1974-77 – było to 60 spotkań. Za plecami Łukasza pozostały takie sławy ostrołęckiej ławki trenerskiej jak Aleksander Harabasz (50 meczów w „dwójce”), Marian Szarama (42), czy Jan Zalewski (40).

22 kwietnia szkoleniowiec obchodził 40. urodziny, więc zawodowy awans jest poniekąd nieplanowanym prezentem urodzinowym. „Prezentem” tyleż wymagającym, co trudnym – z odrobinę łatwiejszymi w teorii meczami dopiero na końcu. Ale wtedy nasi rywale mogą desperacko walczyć o utrzymanie.

Trenerze, życzymy powodzenia!


Następne mecze:

  • Nadnarwianka Pułtusk (dom, obecnie 3. miejsce w lidze)
  • Żbik Nasielsk (wyjazd, 5. miejsce)
  • MKS Ciechanów (dom, 12. miejsce)
  • Huragan Wołomin (wyjazd, 10. miejsce)
  • MKS Przasnysz (wyjazd, 1. miejsce)
  • Mazur Gostynin (dom, 8. miejsce)
  • Wkra Bieżuń (wyjazd, 16. miejsce)
  • Amator Maszewo (wyjazd, 14. miejsce)

Opracowanie: Tomasz Mrozek

Jeden komentarz do “Sylwetka: Trener Łukasz Bałazy

Możliwość komentowania została wyłączona.