Z życia klubu

Walne Zebranie zarządu – podsumowanie

W czwartek, 20 czerwca, w sali konferencyjnej Hostelu Fortis odbyło się walne zebranie Stowarzyszenia MZKS Narew 1962 Ostrołęka. Na zebraniu stawili się członkowie stowarzyszenia, kibice i sympatycy klubu.

Po otwarciu zebrania, Prezes klubu Bartosz Siurnicki przedstawił stan finansów klubu za rok 2023 w rozbiciu na pierwsze i drugie półrocze. Została przedstawiona perspektywa finansowa oraz cele klubu na rok najbliższy. Zgromadzenie jednogłośnie zatwierdziło sprawozdanie finansowe oraz udzieliło absolutorium Członkom Zarządu.

Po oficjalnym zakończeniu walnego zebrania, zebrani kibice dopytywali o najbliższą i dalszą przyszłość klubu. Przedstawiona została wizja rozwoju oparta na lokalnej tożsamości. Prezes Klubu oświadczył, że pierwsza drużyna będzie budowana na zawodnikach lokalnych, którzy Narew mają w sercu i tych którzy chcą związać się z naszym miastem na dłużej. Chcielibyśmy zgromadzić wokół Klubu jak najwięcej kibiców, sympatyków i ludzi nam życzliwych. Jeżeli wypracujemy jednomyślność społeczności Narwi będziemy mieli realny wpływ na rządy w naszym regionie.

Dziękujemy wszystkim obecnym na zebraniu. Ze względu na niską frekwencję Zarząd przypomina, że jest do dyspozycji Kibiców i chętnie odpowie na wszelkie pytania za pośrednictwem naszych mediów klubowych.

7 komentarzy do “Walne Zebranie zarządu – podsumowanie

 • Skoro Zarząd odpowie na pytania kibiców to je zadam.
  1) Jaki jest cel pierwszej drużyny na przyszły sezon bo o nim nie ma mowy w newsie ?
  2) Drużynę będą tworzyć ostrołęczanie i okej to w takim razie kto to będzie ? dotychczasowi seniorzy czy młodzież z klubu ?
  3) Dlaczego odpuściliśmy awans dwójki ? Chyba powinno zależeć by grali jak najwyżej. Czy dwójka będzie nadal w klubie ?
  4) Skoro drużyna ma być oparta na zawodników z Ostrołęki to może warto zainteresować się zawodnikami z okolic np Rzekuń Ołdaki. Zwłaszcza w Rzekuniu mamy wielu młodych wychowanków.
  5) Co z zawodnikami zza granicy którzy ostatnio grali ?
  6) Kiedy zaczynamy treningi ?
  Nie zgodzę się z tym że waszym celem był środek tabeli bo skład przez dużo część sezonu był niezły i na pewno można było śmiało powalczyć o drugie miejsce z grającym już później w kratkę z Makowem. Po zmianie trenera duża część składu to młodzież. Zawiodła tu osoba trenera z Podlasia i okres przygotowawczy ze słabymi drużynami oraz brak reakcji ze strony klubu ale skoro nie chcieliście awansować ?
  Było drużynę od razu po spadku budować na samych ostrołęczanach bez dużej ilości zagranicznych zawodników i zaciągu z Łomży to kibice by pretensji nie mieli.

 • 7) W perspektywie ilu sezonów będziemy chcieli awansować ?
  8) Czy są jakieś perspektywy by był tu duży główny sponsor ?
  9) Dlaczego nie chcecie ściągnąć trenera z zewnątrz który podniesie i mocno rozwinie młodych zawodników ? W Ostrołęce jest też taki trener – Truszkowski. Obecny trener jako tymczasowy strażak był ok ale jak przyjdzie drużynę samemu przygotować i grać składem z końca sezonu to walka o max środek tabeli. Sytuacja była wtedy klarowna że nie spadniemy to gramy bez presji ale w sierpniu nowy sezon i zaczną się już schody.
  10) Co jest jakiś plan by młodzi zawodnicy po skończeniu szkoły z stąd nie wyjeżdżali.
  11) Popatrzmy na Troszyn jak mądrze budują. Niestety nie mamy do nich obecnie podjazdu sportowo organizacyjnie i medialnie.
  12) Kto będzie prowadził stronę internetową klubu, czy będziemy tylko żyć tymi wypocinami z mojej ostrołęki ?

 • Informacja o zebraniu bardzo ogólna i lakoniczna, żadnych szczegółów, cyfr czy też informacja właśnie o wspomnianej wizji rozwoju klubu. Nie wiem dlaczego i z jakiego powodu zorganizowano Walne czy jest to zgodne ze Statutem Klubu, czy nie wystarczyło zorganizować zebranie podsumowujące działalnośc za sezon 2023/24? W moim odczuciu takimi działaniami trudno będzie zgromadzić jak najwięcej kibiców,sympatyków l ludzi życzliwych Klubowi zwłaszcza że informacje z działalności Klubu są tylko przekazywane za pośrednictwem mediów klubowych. Zamykanie się tylko w środowisku klubu nie wróży jego dalszy rozwój. Ogólnie rzecz biorąc czuję się zawiedziony i rozczarowany mimo to czekam na realizację planów dotyczących między innymi budowy boiska zadaszonego, powstania szkoły lub klas o profilu piłki nożnej itp. Jestem zawsze z Narwią.

 • Zazdroszczę tym którzy mogli być na zebraniu. Pewnie zrozumieli o co w tym wszystkim chodzi,a szczególnie o stwierdzenie, że jeżeli wypracujemy jednomyslnosc w społeczności Narwii to będziemy mieli realny wpływ na rządy w naszym regionie. A tak w ogóle to Jurek na prezydenta.

 • Drogi Zarządzie,

  Z mojej strony prośba tylko o zaprzestanie tej narracji o budowie drużyny na zawodnikach lokalnych, którzy mają Narew w sercu itp. Itd.
  Jest to tak beznadziejna próba podlizania się kibicom, jak kolejne programy społeczne partii politycznych.
  Fakt – jeżeli uda się pozbierać zawodników lokalnie to fajnie, ale tak naprawdę – jakie ma to znaczenie? Drużyna ma mieć zawodników najlepszych na jakich pozwala budżet (oczywiście jakościowo najlepszych). Jeżeli będziecie wmawiać wszystkim wokół, że dla Was od teraz najważniejszy będzie lokalny patriotyzm to skończycie z zawodnikami typu bramkarza obecnej drugiej drużyny (super że zaczynał w Ostrołęce, ale puszczanie bramek z połowy boiska chyba nie jest metodą na awans do czwartej ligi). Ilu realnie lokalnych graczy jest na poziomie czwartoligowym? To nie jest zarzut do nikogo, tylko ci piłkarze nie mają się gdzie ogrywać na poziomie wyższym niż takim gdzie gra Narew. Nie próbujmy też zakłamywać rzeczywistości- APN to jest akademia która jak wyprodukuje nawet piłkarza ponadprzeciętnego, to wiadomo że on pójdzie do lepszego klubu (normalna kolej rzeczy).
  Czy MKS Przasnysz zbudował drużynę na lokalsach? Czy może w ataku bramki zdobywa u nich nasz lokals?

  Jeżeli Zarząd może odpowiedzieć na pytania to :
  1. Jaki procent budżetu klubu zajmują wynagrodzenia dla piłkarzy?
  2. Jaki jest koszt organizacji dnia meczowego (ze wszystkimi dodatkami dla kibiców typu grill, zjeżdżalnie itp.)

 • Jak zwykle….Cisza….
  „Podpisany” spędziłeś wieczór na tworzeniu pytań i tradycyjnie zostałeś olany i sprowadzony do poziomu „weź się Pan odp…..”
  Z tego co się orientuję Zarząd jeszcze nie odszczekał swojego durnego zakazu wolnej wypowiedzi na stronie Narwi…..
  Czy naprawdę już można Zarządzie się swobodnie wypowiedzieć?

  • Jak widać moje pytania okazały się za nie wygodne chyba.

Możliwość komentowania została wyłączona.