LigaSeniorzy

Smutny początek

Narew przegrała z Wartą Sieradz 1-5 w meczu inaugurującym rozgrywki III ligi łódzko-mazowieckiej. Wbrew temu, co można pomyśleć widząc wynik, goście wcale nie byli o klasę lepsi od Narwian. Pierwsza bramka wpadła szybko, już w 8. minucie. Złe wybicie Mateusza Pełtaka wykorzystał Oktawian Maliszewski.

W 41. minucie sędzia nabrał się na upadek napastnika Warty po kontakcie z Chorążym i podyktował jedenastkę, zamiast pokazać „żółtko” panu w żółtej koszulce. Karnego skutecznie wykonał Mariusz Graczykowski. Tuż po przerwie Narew strzeliła bramkę kontaktową. Konkretnie uczynił to Mateusz Nakielski, bardzo ładnym strzałem z prawej strony pola karnego. Niestety już kilka minut później było 1-3. Goście wyprowadzili kontrę, a nasza defensywa wyraźnie się nie zrozumiała i po błędzie Roberta Jędrzejczyka i Andrzeja Łyzińskiego (Robson  podaniem „okiwał” Łyżwę) Graczykowski spokojnie strzelił na pustą bramkę.

Na kolejne gole trzeba było czekać do końcówki. Padły jeszcze dwa, ale niestety nie na 2-3 i 3-3, tylko na 1-4 i 1-5. Andrzeja Łyzińskiego pokonali kolejno w 87. i 88. minucie Paweł Sobczak i Łukasz Grabowski (wzorcowa kontra).

Nie będziemy pisać o wadach naszej drużyny, niech kolejni rywale sami sobie wyszukają takie informacje. Można powiedzieć jedynie, że mamy jeszcze nie zgraną defensywę. W końcu pozostał z niej tylko Kuba Zalewski i zagubiony Adrian Chorąży. Mimo wyniku trzeba pochwalić chociażby Kamila Juśkiewicza, który na pełnych obrotach biegał za dwóch.

Narew Ostrołęka 1-5 (1-2) Warta Sieradz
Mateusz Nakielski 49 – Oktawian Maliszewski 8, Mariusz Graczykowski 40 (k), 53, Paweł Sobczak 87, Łukasz Grabowski 88

Narew: 66 Łyziński – 3 Chorąży (70. Dzieruk), 10 Zalewski, 14 Jędrzejczyk, 17 Pełtak – 7 Juśkiewicz, 13 Nakielski (65. Roman), 16 Strzeżysz, 8 Stachowicz – 9 Gwiazda (88. Kobrzyński), 11 Olesiński.
Na ławce także: Filipkowski – Piersa, Kruczyński.

Warta: Wnuk – Ł.Grabowski, Markiewicz, B.Grabowski, Grodzki – Niedźwiedź (90. Balcerzak), Graczykowski, Swędrowski, Jezierski (75. Sobczak), Maliszewski (88. P.Kobierski) – Przezak [Ż] (79. M.Kobierski).

Sędzia: Paweł Jenda (Siedlce); Widzów: ok. 250.

Jeden komentarz do “Smutny początek

Możliwość komentowania została wyłączona.