Korona gromi (x2) Rzekuniankę

Piotr Kubat (fot. facebook.com) - strzelec hat-tricka

Wyraz pogrom zarezerwowany jest zazwyczaj w wiadomościach piłkarskich do wyników typu 5-0, 6-0. Tymczasem w miniony weekend padały rezultaty zaskakujące. W wielkiej piłce takim należy nazwać na pewno wygraną 8-2 Manchesteru Utd. nad Arsenalem, a w wydaniu lokalnym – wynik meczu Korona HiD Ostrołęka – Rzekunianka Rzekuń. W niedzielę zawodnicy Korony pogrom w dotychczasowym znaczeniu urządzili już w pierwszej połowie (5-0 dla ostrołęczan). Po przerwie dorzucili jeszcze o jedno trafienie więcej. Takiego wyniku nie widziała już dawno (nigdy???) Liga Okręgowa seniorów, toteż nic dziwnego, że niemal wszystkie serwisy przeciwników ligowych Korony podają błędny wynik (10-0; ciężko uwierzyć w 12-0? 🙂 ).

Bramki dla Korony zdobywali: Robert Sokół (dwie), Piotr Kubat (trzy), Michał Nosek, Kamil Rupacz, Michał Rychlik (dwie), Patryk Wysocki, Sebastian Szczechowiak (bramkarz, z karnego) i Szymon Nowka (z karnego). Korona w pierwszym meczu przegrała 0-1 w Glinojecku, ale mimo tego jest jednym z faworytów do zwycięstwa w Okręgówce. Co do Rzekunianki, to wydawało się, że po wyniku 0-5 z Soną Nowe Miasto nic gorszego stać się nie może. Cóż, piłka bywa okrutna…

28.08.2011 – Ostrołęka, boisko im. A.Harabasza
Korona HiD Ostrołęka 12-0 (5-0) Rzekunianka Rzekuń
Sokół 11, 49, Kubat 17, 22, 75, Nosek 27, Rupacz 41, Rychlik 55, 86, Wysocki 61, Szczechowiak 68 (k), Nowak 90 (k)

W składach obu zespołów znaleźli się byli zawodnicy Narwi. Koronę reprezentowali: Michał Nosek, Szymon Nowak, Daniel Wargulewski i Tomasz Słowik (tylko dwaj ostatni grali w meczach ligowych seniorów Narwi). Rzekuniankę zaś: Łukasz Malanowski (brat Mariusza), Jakub Dobkowski, Łukasz Kurpiewski i Adam Mierzejewski (wszyscy grali w juniorach, niektórzy także w rezerwach).

8 myśli na temat “Korona gromi (x2) Rzekuniankę

• 29/08/2011 o 18:23
    Permalink

ostrow – orleta baboszwo 12-0 rok 2007 liga okręgowa więc wynik taki jednak był w okręgówce

• 29/08/2011 o 18:48
      Permalink

Dzięki 🙂 Dlatego te znaki zapytania. Szkoda zarówno Orląt jak i Rzekunianki…

• 29/08/2011 o 20:58
    Permalink

Swego czasu Stacja Ostrołęka wygrała mecz ligowy na Rolnej chyba 12:1, a może 13:1. To mogło być w „okręgówce” z której Stacja w końcu spadła.

• 29/08/2011 o 23:00
    Permalink

„Po przerwie dorzucili jeszcze o jedno trafienie więcej. ” Chyba o 2 więcej. Korona to chyba „kosa” Narwi, co? ;-P Kiedy zostaną przeniesione materiały ze starej strony o historii ostrołęckiej piłki? Czy Korona powstała z myślą o rywalizacji z Narwi? Czy jest szansa na wchłonięcie jej do Narwi, żeby w mieście istniał jeden silny klub?

• 30/08/2011 o 08:16
    Permalink

Zeby miec powazna kose przeciwny zespol musi pierw miec kibicow 🙂

• 30/08/2011 o 12:11
    Permalink

W barwach Rzekunianki wystąpił Patryk Szymczyk były zawodnik Narwi,junior,który pod koniec sezonu 2010/11 wystąpił w dwóch meczach Narwi.

• 30/08/2011 o 15:10