Rocznik 1996Z życia klubu

Rocznik ’96 ma trenera

Jan Zalewski

Trampkarze starsi z rocznika 1996 mają nowego trenera. Następcą Janusza Czapskiego, który przepracował z chłopakami dobrych kilka lat został Jan J. Zalewski. O decyzji zarządu zawodnicy dowiedzieli się na wczorajszym zebraniu.

Przypomnijmy, że Jan Zalewski urodził się w 1947 roku w piłkarskiej ostrołęckiej rodzinie. W „pierwszej” Narwi Ostrołęka (tej z połowy lat 50-tych) grał razem z braćmi Czesławem (obecnie członek komisji rewizyjnej w Narwi) oraz (ś.p.) Bogdanem. W 1960 roku trafił do Turbiny, w której grał do czasu powstania MZKS-u. Wtedy wyjechał z miasta. Do Ostrołęki wrócił w 1967 roku i do 1974 przywdziewał niebiesko-czerwony trykot. Potem wyruszył na swoje wielkie wojaże: najpierw w latach 76-77 grał w nowojorskiej Polonii, a potem po kilkuletniej przerwie (1981) w niemieckich czwartoligowych klubach VFL Horneburg i Grun Weiss Stade.

Już w 1974 roku rozpoczął przygodę z trenerką od prowadzenia juniorów MZKS-u. Seniorów Narwi trenował w sezonie 1982/83. Zespół był bardzo osłabiony i nie udało się utrzymać III ligi. Z niebiesko-czerwoną młodzieżą wespół z Jerzym Tonewo osiągnęli też jeden ważny sukces – 5. miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych. W 1985 roku wyruszył więc znów za ocean i trenował Polonię Nowy Jork – seniorów i drużyny młodzieżowe. Wrócił na jakiś czas w 2000 roku, kiedy po Waldemarze Marczaku objął drużynę seniorów Narwi. Szczególnie pamiętany jest mecz z Hetmanem Zamość w Pucharze Polski, kiedy czwartoligowa Narew walczyła jak równy z równym z drugoligowcem. Zalewski zrezygnował w 2001 roku i zajął się juniorami. Ostatnie lata to kolejne jego podróże za ocean i z powrotem, a ostatnia znana przygoda trenerska to prowadzenie Polonii Greenpoint Nowy Jork w 2009 roku.

Bardzo cieszą słowa kapitana drużyny trampkarzy Maćka Młynarskiego: – To będzie dla nas zaszczyt, praca z kimś takim, więc może jeszcze mocniej przyłożymy się do pracy i w końcu awansujemy do ligi mazowieckiej.

Oby tak właśnie było! 🙂 Powodzenia trenerze, powodzenia chłopaki!

Jeden komentarz do “Rocznik ’96 ma trenera

  • Tego jutro ligowego z Makowianką nie mamy,mecz na inny termin przełożony.

Możliwość komentowania została wyłączona.