www

Pomagamy Świętemu Mikołajowi

Na chwilę oderwijmy się od piłki nożnej… Dostaliśmy list od Pomocników Świętego Mikołaja. Oto on:

Szanowni Państwo,
wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, dla wielu osób najpiękniejszy czas w roku. Niestety nie w każdym domu w regionie będą one radosne. Nie wszystkie dzieci odwiedzi Święty Mikołaj i zostawi pod choinką wymarzony prezent. Po raz czwarty organizujemy lokalną akcję charytatywną „Pomagamy Mikołajowi”. Chcemy dotrzeć do dzieci, które nie mogą liczyć na prezenty i wspólnie z Wami sprawić, że nie będą smutne.

W poprzednich edycjach akcji darczyńcy – Przyjaciele Mikołaja, sprawili, że promienny uśmiech zagościł na twarzach ponad tysiąca małych mieszkańców Ostrołęki i regionu. W tym roku możemy dać radość kolejnej grupie potrzebujących maluchów – WSPÓLNIE.
Dzieci z najbardziej potrzebujących rodzin przysyłają do redakcji Rozmaitości Ostrołęckich ?Listy do Świętego Mikołaja?. Opisują swoją sytuację i dzielą się marzeniami. Młodzi autorzy podczas tworzenia listów wykazują głębokie zaangażowanie i rozwijają kreatywność, pięknie ozdabiając i pakując swoją korespondencję. Wszystkie listy szczegółowo analizujemy i weryfikujemy, upewniając się, że autorzy potrzebują naszej pomocy.

W ten sposób wybrane listy umieszczamy na stronie internetowej www.pomagamymikolajowi.pl. Mogą je Państwo przeczytać i zdecydować, które spełnią. Jeżeli zechcą Państwo włączyć się w akcję i zrealizować wybrane marzenie dziecka, zarezerwujcie list, a następnie dostarczcie do nas niezapakowany prezent. Jeżeli napotkacie na jakieś kłopoty, np. z zakupem konkretnych prezentów lub jeśli nie dysponujecie dostępem do internetu prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem (29) 760 91 92 – postaramy się pomóc. Na stronie internetowej znajdują się również: szczegółowy opis akcji, materiały promocyjne do pobrania, bieżące informacje oraz podsumowanie wcześniejszych edycji.

Do 15 grudnia przygotowujemy paczki, a następnie wspólnie z wolontariuszami rozwozimy je do najdalszych kurpiowskich wiosek. Zeszłoroczna akcja udowodniła, że jesteśmy fantastyczną społecznością. Potrafimy pomagać słabszym i potrzebującym. Pomimo ogromnej liczby listów zmobilizowaliśmy się i otworzyliśmy serca tak szeroko, że udało się pomóc ponad 520 dzieciakom. Egzamin z solidarności społecznej zdaliśmy na 5. Wierzymy, że w tym roku będzie podobnie. Uszczęśliwimy kolejne dzieci, przywrócimy im wiarę w Świętego Mikołaja, a przede wszystkim wiarę w ludzi.

Możemy być z siebie dumni – My Dorośli, My Kurpie, My Ostrołęczanie, MY! 🙂
19 grudnia w specjalnym wydaniu Rozmaitości Ostrołęckich opublikujemy najciekawsze listy oraz pełną listę Przyjaciół Świętego Mikołaja.

Pomocnicy Św. Mikołaja

7 komentarzy do “Pomagamy Świętemu Mikołajowi

  • Przegladalem sobie te listy i widze ze te dzieci chca telefony pieniadze itp. Niestety nie spelnie zyczen zadnego dziecka z Ostrołęki.

  • To są dzieci, marzą o tym co widzą i o tym czego zazdroszczą rówieśnikom. Ja znalazłem masę listów gdzie dzieci marzą o ołówkach do szkicowania , książce, puzlach, pluszowym misiu, ciepłych butach na zimę, czy po prostu tylko o czymś słodkim. Tu na tej stronie nie znajdziecie listów od „cwaniaków”, każdy z tych listów jest wnikliwie weryfikowany, sprawdzany. Po to by każdy kto chciałby spełnić dobry uczynek miał pewność, że prezent trafi do autentycznie biednego dziecka. Nikt nie zbiera tu pieniędzy i pieniądze nie mogą być prezentem w tej akcji. To jedna z zasad.

    Pozdrawiam i zapraszam do czytania listów właśnie został przed chwilą zweryfikowany 1 000 list!

  • mam jeszcze pytanie do Wolontariusz-a zatwierdzilem i spelnie jedno marzenie dziewczynki. Dziecko chce rolki tylko nie wiem z jakim rozmiarem, mam czekac na telefon czy macie jakis mail?

    • Po wybraniu listu , w ciagu 24h ktoś się z tobą skontaktuje aby potwierdzić prawdziwość podanych danych. Jeśli podałeś dobry nr tel. to ktoś zadzwoni, jeśli nie, odpisze na podany e-mail. Ale pewnie już weryfikację masz za sobą. A w razie pytań na stronie http://www.pomagamymikolajowi.pl/?page_id=10 są umieszczone wszystkie dane kontaktowe.

      Serdeczne gratulacje dla Pana Piotra, dzięki takim ludziom jak On i jemu podobni mamy juz spelnionych ponad 140 listów!

Możliwość komentowania została wyłączona.