SeniorzySparingi

Podsumowanie sparingów zimowych

Już w sobotę o godzinie 15:00 Narew zmierzy się z Legionovią w Legionowie, inaugurując wiosenną część rozgrywek III ligi łódzko-mazowieckiej. Przekonamy się, co udało się zmienić w ciągu przygotowań przez okres zimowy. W międzyczasie dojdzie jeszcze sparing z KS Miastkowo, ale póki co termin jest nieznany. W styczniu trener Puławski mówił, że chciałby z piłkarzami przepracować trochę więcej czasu – dużo zajęła zimowa zawierucha (a także dwa sparingi wypadły). Zamiast na boiskach, zawodnicy musieli przygotowywać się na hali w Wojciechowicach, trenując m.in. biegając po schodach (jak stołeczny „Klub Kokosa” w Polonii). Każdy kibic wie, że w trzy miesiące nie da się za dużo zmienić w piłkarskim fachu. Można za to konkretnie popracować nad przygotowaniem fizycznym. I na tym skupiały się przygotowania Narwi do rundy wiosennej…

Tego jednak nie oddadzą sucho podane mecze i bramki. Trzeba przyznać, że śledząc sparingowe potyczki dało się zauważyć w grze Narwi momenty gry dobrej, albo nawet bardzo dobrej. Początek meczu z Orłem Kolno może stanowić doskonałą ilustrację do tej opinii. Co do samego sparingu (najważniejszego, bo najbliżej ligi), to warto przypomnieć, że poza trzema bramkami, mieliśmy dwie poprzeczki. Takie strzały to 50/50 – wejdzie, albo nie. Odrobina szczęścia więcej, a byłoby 5-1. Tymczasem 3-1 też jest dobrą prognozą.

Warto zaznaczyć (choć może to lekko wstydliwy temat), że chociażby w dwóch sparingach – z Przasnyszem/Kolnem/Łomżą/Sokołowem, można wybrać dwa dowolne – strzeliliśmy więcej bramek niż przez całą rundę… Cieszy przebudzenie Przemka Olesińskiego, cieszy forma choćby Piotra Strzeżysza, postawa całej drużyny, czy zaangażowanie trenera. Są oczywiście mankamenty, ale niech ich rozpracowywaniem zajmą się rywale ligowi.

Z kronikarskiego obowiązku trzebaby wymienić chociaż te zagrane sparingi (od „najnowszego”):

 • Narew 3-1 (3-0) Orzeł Kolno (Zalewski, Olesiński, Nowak)
 • Narew 3-2 (2-1) Podlasie Sokołów (Olesiński, Strzeżysz (k), Gwiazda)
 • ŁKS Łomża 2-6 (1-1) Narew (Olesiński (3), Strzeżysz (2), Kobrzyński)
 • Narew 5-4 (2-3) MKS Przasnysz (Strzeżysz (2 k,k), Olesiński (2), Kubat)
 • Narew 1-1 (0-1) Korona HiD Ostołęka (Strzeżysz (k))
 • Narew 1-3 GKP Targówek (Nowak)
 • Narew 3-0 Mamry Giżycko (Strzeżysz (3))
 • Narew 1-2 Ostrovia Ostrów Mazowiecka (P.Dąbrowski)
 • Mecz z Olimpią Zambrów nie odbył się z powodu mrozów.
 • Mecz z Nadnarwianką odwołany z powodu problemów kadrowych drużyny z Pułtuska.
 • Narew 3-1 Makowianka Maków Mazowiecki (Kuczewski, Kobrzyński, Nowak)
 • Turniej w Rzekuniu – pierwsze miejsce (5 meczów, 5 zwycięstw, bramki 18-6)

Strzelcy w sparingach: Piotr Strzeżysz – 9, Przemysław Olesiński – 7, Szymon Nowak – 3, Marcin Kobrzyński – 2, Adrian Gwiazda, Piotr Dąbrowski, Jakub Zalewski, Mariusz Kuczewski i testowany Piotr Kubat – po jednej. Razem 26 bramek strzelonych i 16 straconych. 6 zwycięstw, 1 remis, 2 porażki oraz wygrany w pięknym stylu turniej halowy.

Jeden komentarz do “Podsumowanie sparingów zimowych

 • Oby udało się zbudować drużynę która od sierpnia postara się odzyskać ligę nr 3 – myślę że na ratowanie aktualnego stanu jest już za pozno ale może kilka fajnych meczy i tak Narew rozegra.

Możliwość komentowania została wyłączona.