Z życia klubu

Miasto pomoże Narwi

Wczoraj w Urzędzie Miasta odbyło się posiedzenie Komisji Sportu i Turystyki Rady Miasta związane z 50-leciem Narwi Ostrołęka i jej sytuacją finansową. Prezydent Ostrołęki i Radni wysłuchali sprawozdania prezesa Klubu, Roberta Bartkowskiego. Tu warto na chwilę się zatrzymać, by przytoczyć ważne cyfry, które zrobiły wrażenie na członkach Komisji, a  o których mogą „zapomnieć” media. Od początku kadencji obecnego Zarządu Narew spłaciła 1/3 wszystkich swoich długów, mimo sporych wydatków na bieżącą działalność. 2/3 z pozostałych zaległości znajduje się na etapie restrukturyzacji – Narew podpisała umowy o systematycznym, długoterminowym spłacaniu należności. Jeśli więc jakieś strony piszą o złym zarządzaniu, bądź narastaniu długów, to – podkreślmy – kłamią, ze złej woli.

Prezes zwrócił się o pomoc finansową do Radnych, a ci jednogłośnie wystosowali wniosek do Prezydenta Miasta Janusza Kotowskiego, który w najbliższym czasie zadecyduje, jakiej wielkości środki przekaże z budżetu Miasta Narwi. Wbrew temu, co można przeczytać w nagłówku artykułu jednego z portali, chodzi o kwotę pięcio-, a nie sześciocyfrową.

Planowane są też obchody 50-lecia Narwi, w ramach których pierwszy punkt już jest za nami (konkurs na grafikę jubileuszową). Kolejne punkty planu to: wydanie książki o historii Narwi (wkład finansowy i pomoc zadeklarował Prezydent Miasta), akademia z odznaczeniami związkowymi dla zasłużonych Ludzi Narwi, organizacja wystawy archiwaliów związanych z Narwią i mecz niebiesko-czerwonych oldbojów.

Na spotkaniu obecna była delegacja Klubu (członkowie Zarządu oraz dyrektor sportowy), przedstawiciele Kibiców oraz licznie reprezentowane media.

Jeden komentarz do “Miasto pomoże Narwi

Możliwość komentowania została wyłączona.