Jak się uczyć, to od najlepszych

Co łączy Feyenoord Rotterdam, Ajax Amsterdam, PSV Eindhoven, Vitesse Arnhem i NEC Nijmegen? Na pewno kilka wspólnych elementów. Wszystkie są klubami z Holandii. Wszystkie grają w najwyższej klasie rozgrywkowej. Wszystkie znane są z pracy z młodzieżą. Tyle przychodzi na myśl od razu.

Kolejną wspólną cechą jest fakt, że do tych właśnie klubów (oraz kolejnych – do ustalenia) na tygodniowy staż trenerski udają się trener Narwi Marcin Roman i nasz były zawodnik Mariusz Sadłowski. Obecnie obydwaj są trenerami młodzieży w ostrołęckiej Akademii Piłki Nożnej. Wyjazd nie ogranicza się jednak do zdobywania wiedzy dotyczącej tylko pracy z młodzieżą.

– Ogólnie wyglądać to będzie tak, że do południa uczestniczyć będziemy w zajęciach drużyn seniorskich. Potem będą one omawiane z trenerami. Następnie po południu będziemy uczestniczyć w zajęciach grup młodzieżowych i również po zajęciach omawiać tematy i metodykę jednostek treningowych – powiedział oficjalnej stronie Akademii (www.apn.ostroleka.pl) trener Mariusz Sadłowski.

2 komentarze do “Jak się uczyć, to od najlepszych

 • 30/11/2012 o 18:26
  Permalink

  Czy zawodnicy w Narwi dostają za grę wgl jakieś pieniądze?

  • 30/11/2012 o 20:11
   Permalink

   a co cie to obchodzi ? nie grasz nie interesuj sie !!!

Możliwość komentowania została wyłączona.