Puchar jest nasz!

Niebiesko-czerwoni zwyciężyli kolejny raz w turnieju o Puchar Wójta Gminy Rzekuń. W finale nasi zawodnicy, wspierani gorącym dopingiem swoich kibiców, pokonali po dramatycznym meczu Orła Sypniewo 3-2. Narew wygrała wszystkie mecze grupowe, mecz półfinałowy i finałowy. Turniej zakończyliśmy z imponującym bilansem bramkowym: 18-6. Za tydzień kolejny turniej, tym razem w Przasnyszu.

Warto kilka słów napisać o meczu finałowym. W przeciwieństwie do spotkań grupowych, półfinał i finał grane były z podziałem na dwie połowy. Wszystko przez rezygnację z udziału drużyny MKS-u Przasnysz. Już jedna z pierwszych akcji zaczepnych zakończyła się utratą bramki. Nie powiódł się manewr wykorzystywany z powodzeniem w poprzednich meczach – wyjście z bramki naszego ofensywnego bramkarza Łyżwy (wcześniej m.in. strzelił gola  i zaliczył piękną asystę w półfinale). Orzeł objął prowadzenie lobując całe boisko włącznie z ostatnim obrońcą. Naszym rywalom nie dane było cieszyć się zbyt długo, bo wyrównał testowany Kamil Gontarz.

Kiwa Jakub Zalewski, przygląda się Piotr Strzeżysz

Po przerwie to nasza drużyna dyktowała warunki. Sypniewo mogło stracić kilka bramek, ale albo na posteruku był ich bramkarz, albo piłka leciała minimalnie obok bramki lub uderzała w słupek. Swoje szanse miał m.in. Piotr Dawidzki, który chciał tak jak w ubiegłym roku zostać królem strzelców, ale ostatecznie zabrakło mu jednego trafienia. Na dwie minuty przed końcem bramka wreszcie wpadła. Niestety strzelił ją jeden z zawodników Orła. „No i po zwycięstwie, nie dadzą rady. Za mało czasu” – słychać było gdzieś z tyłu trybun. A dlaczego by nie? W półfinale Orzeł Sypniewo w ciągu dwóch minut ze stanu 2-0 dla Korony HiD wyciągnął zwycięstwo 3-2, więc wszystko jest możliwe!

Sprawy w swoje ręce (a właściwie nogi) wziął Piotr Strzeżysz, który najpierw wyrównał stan rywalizacji, a następnie – na 20 sekund przed dźwiękiem końcowej syreny – huknął nie do obrony ustalając wynik na 3-2 dla niebiesko-czerwonych. Gratulacje!

Tymczasem na trybunach furorę robił bigos i pieśni o nim 🙂

Niedługo do naszej galerii trafi cały album ze zdjęciami z Rzekunia.

Kamil Gontarz

Skład Narwi (w nawiasach bramki): Andrzej Łyziński (1), Kamil Rymek – Paweł Gawrych (1), Jakub Zalewski (2), Piotr Strzeżysz (3), Piotr Kubat (4), Piotr Dawidzki (5), Kamil Gontarz (2). Opiekun drużyny: Piotr Wiski.

Tradycyjnie na turnieju o Puchar Wójta Gminy Rzekuń w składzie Narwi pojawiał się Przewodniczący Rady Miasta Dariusz Maciak (swego czasu jako prezes klubu). Tym razem strój czekał, a Maciak nie przybył – jak się dowiedzieliśmy z powodu natłoku pracy.

Wyniki Narwi: faza grupowa: Narew 3-1 KS CK Troszyn (Dawidzki, Kubat dwie), Narew 2-1 Orzeł Sypniewo (Zalewski, Gawrych), Rzekunianka II Rzekuń 1-6 Narew (Łyziński, Dawidzki dwie, Kubat, Strzeżysz, Gontarz); półfinał: Narew 4-1 (0-0) Forty Piątnica (Zalewski, Kubat, Dawidzki dwie); finał: Narew 3-2 (1-1) Orzeł Sypniewo (Gontarz, Strzeżysz dwie).

Klasyfikacja końcowa: 1. Narew Ostrołęka, 2. Orzeł Sypniewo, 3. Forty Piątnica, 4. Korona HiD Ostrołeka, 5. Rzekunianka Rzekuń, 6. KS CK Troszyn, 7. Rzekunianka II Rzekuń.

Piotr Dawidzki odbiera puchar za zdobycie I miejsca z rąk organizatorów

Piłkarze, kibice, prezes i puchar – czyli wspólna radość ze zwycięstwa

tekst i fotki tm

One thought on “Puchar jest nasz!

 • 14/01/2013 o 11:02
  Permalink

  Od zawsze na zawsze.
  Ja kocham Narew! OOO!
  Ja kocham Narew! OOO!
  Ja kocham Narew MZKS MZKS!!!

Możliwość komentowania została wyłączona.