RywaleSeniorzy

Awans MKS-u Ciechanów. Bałagan w ligach…

Kibice MKS-u Ciechanów na meczu z Koroną HiD Ostrołęka. fot. narvi
Kibice MKS-u Ciechanów na meczu z Koroną HiD Ostrołęka fot. narvi

MKS Ciechanów zagra w nowym sezonie w IV lidze mazowieckiej, w grupie północnej – czyli razem z Narwią. Drużyna z Ciechanowa, która zajęła w ciechanowsko-ostrołęckiej okręgówce drugie miejsce (za Koroną HiD Ostrołęka), wygrała „gładko” oba mecze barażowe z Mazovią Mińsk Mazowiecki. Najpierw w Mińsku wygrała 5-1, a teraz 3-0 na własnym boisku.

Co  ciekawe jest możliwość, że w lidze utrzymają się relegowane Łomianki. Łódzki ZPN oraz Mazowiecki ZPN wymyśliły sobie, że mimo iż ŁKS Łódź i Polonia Warszawa nie zagrają w III lidze (PZPN nie pozwolił na ich dołączenie, ze złamaniem przepisów), to i tak III liga zostanie powiększona z 16 do 20 drużyn. Żeby jakoś „obronić” tę bezsensowną decyzję ktoś wpadł na pomysł, że Żyrardowianka Żyrardów rozegra baraże z MKS-em Przasnysz a ich zwycięzca awansuje do III ligi. Awans z łódzkiej IV ligi zapewniony mają… LKS Kwiatkowice i Mechanik Radomsko.

To sprawia, że z 20-drużynowej III ligi do IV poleci kilkanaście drużyn. A to zaś oznacza, że w IV lidze utrzyma się ich tylko po kilka na grupę.

Gdzie tu sens, gdzie logika?

Jeden komentarz do “Awans MKS-u Ciechanów. Bałagan w ligach…

Możliwość komentowania została wyłączona.