LigaMłodzież NarwiRocznik 1996Rocznik 1997SeniorzyTransferyWażneZ życia klubu

12 nowych zawodników Narwi

W sobotę Narew rozpoczyna nowy sezon. Po bardzo wydłużonym sezonie 2012/13 było mało czasu na przygotowania i na pozyskiwanie zawodników. Prezes Robert Bartkowski poinformował, że udało się ostatecznie pozyskać 12 nowych zawodników dla naszego klubu, z czego ośmiu do drużyny seniorów, a czterech do drużyn młodzieżowych.  Transferami, które najbardziej ciekawią kibiców będą zapewne fakt pozyskania Kevina Zalewskiego z FC Icon New Jersey oraz to, że zdradzimy wreszcie personalia testowanego gracza, to Kacper Kosak ze Stalowej Woli. Wraca do nas, tym razem na stałe, Mateusz Sowa, wraca kilku innych zawodników, ale to wszystko poniżej…

Narew pozyskała następujących piłkarzy:

  • KACPER KRAWUL – ur. 6 stycznia 1996 (ma 17 lat) w Ostrołęce, ofensywny pomocnik. Wypożyczony do końca rundy jesiennej z Korony HiD Ostrołęka, z uzgodnionymi warunkami ewentualnego przejścia do Narwi na stałe zimą. To syn Ireneusza Krawula („Dzidka”), byłego solidnego zawodnika Narwi, widywanego regularnie na trybunach. Zdolny młodzieżowiec, jeżeli będzie ciężko pracował, to materiał na piłkarza. Zagrał we wszystkich sparingach i strzelił gola. Ostatnie sezony to 22 mecze i 35 bramek dla rocznika ’96 Korony w Lidze Mazowieckiej, a potem wypożyczenie do KS Piaseczno, a tam 10 meczów i 6 bramek.
  • DAMIAN PUKA – ur. 13 kwietnia 1994 (19 lat) w Ostrołęka, bramkarz. Wypożyczony do końca rundy jesiennej z Korony HiD Ostrołęka. Młody bramkarz, który już dwa sezony temu zadebiutował w Koronie HiD w seniorach (2 mecze w sez. 2011/12). Walczył tam o miejsce z Sebastianem Szczechowiakiem. Zagrał w końcówce sparingu z Legią.
  • KAROL GÓRSKI – boczny obrońca. Transfer definitywny. Tu nie trzeba nic tłumaczyć, Karol był wypożyczony do nas na rundę wiosenną, a teraz został wykupiony z Korony. Oczywiście grał w sparingach 🙂
  • KACPER KOSAK – ur. 9 maja 1985 (28 lat), boczny obrońca/pomocnik. Transfer definitywny. Zagrał we wszystkich sparingach i strzelił gola.
  • MATEUSZ SOWA – ur. 13 czerwca 1991 (22 lata) w Łomży, środkowy pomocnik. Transfer definitywny. Ostatnio grał w drużynie Wissy Szczuczyn, z której rok temu wypożyczony był do Narwi. Zagrał we wszystkich sparingach.
  • PIOTR DĄBROWSKI – pomocnik, młodzieżowiec, powrót z wypożyczenia do Orła Sypniewo.
  • KAMIL DZWONKOWSKI – ur. 2 czerwca 1991 (22 lata) w Ostrołęce, pomocnik. Transfer definitywny z KS CK Troszyn, brat Dominika Dzwonkowskiego.
  • KEVIN ZALEWSKI – ur. 11 marca 1990 (23 lata) w USA, boczny obrońca. Transfer definitywny z amerykańskiego FC Icon New Jersey. Posiada obywatelstwo amerykańskie, ale mówi także po polsku. Nazwisko słusznie wskazuje, że jego rodzina pochodzi właśnie z naszego kraju. Zagrał w sparingu z Legią.

Oprócz wyżej wymienionej ósemki, zawodnikami Narwi zostali:

  • GRZEGORZ KNAP – do rocznika 1997, pozyskany z Korony HiD Ostrołęka
  • KAMIL LAĆKOWSKI – do rocznika 1997, nowy zawodnik
  • DANIEL KOPEĆ – do rocznika 1998, pozyskany z ŁKS-u Łomża
  • DANIEL FRĄCZEK – do rocznika 1998, pozyskany z UKS Narew Ostrołęka

Rocznik 1996 rozpoczyna treningi w poniedziałek i wtedy rozpocznie się budowanie drużyny na ten sezon.

Na wypożyczenie do innych klubów odeszli:

  • MICHAŁ LELUJKA – ŁKS Łomża, do końca roku
  • ARKADIUSZ WARGULEWSKI – KS CK Troszyn, do końca roku
  • ADAM MIERZEJEWSKI – KS CK Troszyn – tutaj sytuacja niepewna. Jeżeli Adam nie dogada się z Troszynem – zostaje w Narwi.

O słowo komentarza do transferów (Amerykanie i inni zawodnicy) poprosiliśmy prezesa Roberta Bartkowskiego:

– Pozostali, którzy byli przymierzani do drużyny albo nie sprostali naszym wymaganiom, albo nie zdecydowali się uczestniczyć w walce o najwyższe cele, czyli o awans.

P.S. Paweł Lutrzykowski przebywa obecnie zagranicą, ale kiedy wróci od razu wznowi treningi.

2 komentarze do “12 nowych zawodników Narwi

  • To mam pytanie.Co robi w drużynie Kamil Wiski,pewnie temu jest w Narwi bo jego ojciec jest dyrektorem sportowym.I dlaczego znowu sprowadzamu kogoś z Troszyna.
    To czemu nie dało rady wziąść wszystkich zawodników z Ameryki.Rozumiem że mogli nie sprostać naszym wymaganiom,ale że byli za słabi ?Przecież wszyscy nadawali się do nas.Czekam na odpowiedź Prezesa.

    • Jak nie widzisz różnicy pomiędzy zarobkami zawodników z Troszyna a zawodników z Ameryki, to sorry, ale o czym my mówimy? Chłopaki z Troszyna, czy okolicy przychodzą do Narwi głównie żeby się czegoś nauczyć, sprawdzić się, czy wypromować. Amerykanin za czapkę gruszek Ci nie zagra, tym bardziej w V lidze polskiej.

Możliwość komentowania została wyłączona.