Podnoszenie CiężarówZ życia klubu

Szymon Kołecki w Ostrołęce

Mamy już potwierdzoną przez wszystkie zainteresowane strony informację: prezes Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów, Szymon Kołecki, odwiedzi Ostrołękę 18 grudnia. Prezes spotka się z zarządem naszego klubu oraz z Prezydentem Ostrołęki Januszem Kotowskim. Celem wizyty jest ustalenie szczegółów na temat reaktywacji sekcji podnoszenia ciężarów w klubie MKS Narew Ostrołęka.

Podczas dyskusji podjęty zostanie także temat pozyskania z PZPC sprzętu dla klubu, pozostałego w Związku po Mistrzostwach Polski we Wrocławiu.

Narew po wstąpieniu do PZPC należałaby do Mazowieckiego Związku Podnoszenia Ciężarów. Zrzesza on obecnie 14 klubów (najwięcej spośród okręgowych związków). Są to: Błonianka Błonie, Mazovia Ciechanów, WLKS Siedlce, LMUKS Kunin, UOLKA Ostrów Mazowiecka, Józefovia Józefów, Narew Pułtusk, KS Raszyn, MLKPC Sokołów Podlaski, TKKF Grochów Warszawa, Legia 1926 Warszawa, Impuls Warszawa, Okęcie Warszawa i Start Otwock. Najbardziej zasłużonym dla podnoszenia ciężarów klubem z wymienionych jest bez wątpienia Mazovia Ciechanów.

Gdy tylko powstanie w Narwi oddzielna sekcja, utworzymy osobną podstronę dotyczącą podnoszenia ciężarów, aby fani poszczególnych dyscyplin nie mieli problemów z dostępem do informacji.

Jeden komentarz do “Szymon Kołecki w Ostrołęce

  • To dobrze, że powstanie sekcja w ramach klubu, nie osobny podmiot. Po 1989 roku nastąpiła mania z oddzielaniem się sekcji. Powstawały zupełnie nowe osoby prawne. To znaczyło, że co klub się rozszczepia? Kto ma prawo do herbu i tradycji. Tylko jedna sekcja? Dodając do tego polski bałagan i biedę, machlojko związane z ogłoszeniem upadłości, porzuceniem długów, powstaniem nowego podmiotu, który dziwnym trafem zachował miejsce w lidze i prawo do tradycji. Nie ma chyba w Polsce klubu sportowego, który może o sobie powiedzieć o sobie jako o klubie uczciwym, z ciągłością istnienia całego klubu, nie tylko jednej sekcji.

Możliwość komentowania została wyłączona.