Młodzież NarwiRocznik 1996Rocznik 1997Rocznik 1998Rocznik 2002Rocznik 2003Rocznik 2004Rocznik 2005Rocznik 2006Rocznik 2007SeniorzyWażneWiadomośći OkołonarwiańskieZ życia klubu

Akademie Legii i Narwi razem

Jak już wcześniej informowaliśmy na stronie, 11 marca podpisana została trójstronna umowa pomiędzy klubami MKS Narew Ostrołęka, Legia Warszawa SSA i Akademią Piłkarską Legii Warszawa. Dzisiaj napiszemy nieco więcej na temat tego, na czym ta współpraca będzie polegać. O wypowiedź poprosiliśmy także prezesa Narwi, Roberta Bartkowskiego, który wraz z trenerem-koordynatorem Akademii Narwi, Jerzym Tonewo stał na czele delegacji Narwi i podpisywał umowę.

– Jestem bardzo zadowolony z faktu podpisania tej umowy. Związujemy się z aktualnym mistrzem Polski, dysponującym najlepszą akademią piłkarską w naszym kraju. Legia to marka, którą zna w naszym kraju każdy. Legia to jakość, a my z tej jakości będziemy od tej pory mogli korzystać. Trzeba też traktować podpisanie tej umowy, jako wyróżnienie dla naszego klubu, bo Legioniści wybierają tylko po jednym – najlepszym klubie z szeroko pojętego regionu. Współpraca z Legią to także ukłon w stronę naszych kibiców, z których naprawdę wielu dopinguje Wojskowym – powiedział Robert Bartkowski.

– Uważam, że w piłce nożnej, w trenowaniu, trzeba być zawsze o krok do przodu przed bezpośrednimi rywalami. My właśnie wykonaliśmy spory krok, a niedługo – także dzięki niemu – wykonamy kolejne – powiedział nam zaś trener-koordynator Akademii MKS Narew Ostrołęka, Jerzy Tonewo.

Współpraca z Akademią Legii Warszawa w ramach projektu Klub Przyjaciel APLW daje naszym trenerom oraz młodym zawodnikom całkowicie nowe możliwości. Przede wszystkim wkraczamy w nową erę szkoleniową. Nie trzeba nikomu chyba tłumaczyć, że Legia jest jednym z najlepiej przygotowanych do szkolenia młodzieży (o ile po prostu nie najlepszym) w Polsce klubem. Szkolenie w Klubach Partnerach i Klubach Przyjaciołach będzie unifikowane, aby w każdym z klubów dzieci i młodzież trenowali zgodnie z najnowszymi trendami, z wykorzystaniem najbardziej profesjonalnych metod.

Kluby współpracujące z Legią spotykać się będą na turniejach pomiędzy sobą, organizowanych przez stołeczny klub, na których obserwowani będą przez skautów mistrza Polski. Droga do gry w barwach Legii nigdy nie była dla zawodników z Ostrołęki i okolic krótsza. Grupy młodzieżowe Narwi mogą też organizować grupowe wyjazdy na mecze Legii Warszawa w Ekstraklasie i oglądać je za darmo.

Zyskają też trenerzy – kilka razy na rundę planowane są seminaria i szkolenia dla trenerów współpracujących klubów. Wszyscy trenerzy Narwi będą więc mogli systematycznie podnosić swoje kwalifikacje, a kto wie, może później kontynuować swoją karierę szkoleniowca w Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa.

Narew dostała także prawo do posługiwania się logiem Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa i zapewnienie o wyłączności współpracy nie tylko w samej Ostrołęce, ale i w regionie północnego Mazowsza (aż do Ciechanowa, gdzie Przyjacielem APLW jest MKS Ciechanów).

Zapraszamy już teraz na treningi Akademii Piłki Nożnej MKS Narew Ostrołęka, oraz do naszych drużyn młodzieżowych z roczników 1996, 1997 i 1998. Kolejne nabory, już jako Klub Przyjaciel Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa, w najbliższych dniach.

4 komentarze do “Akademie Legii i Narwi razem

  • Nic specjalnego. My im będziemy oddawać zawodników, oni nam dadzą bilety na mecz. Jeżeli spojrzeć na ostatnie wyniki sparingów Legii z Lechem, to najlepsza akademia Legii to mit. W skrócie: będziemy im oddawać zawodników, w zamian za bilety, używanie ich herbu(wow!) i radość ostrołęckich net hoolsów legionistów. Gratuluję, w końcu jakiś sukces, tego nam było trzeba.

    • A jeśli chodzi o „ostatnie wyniki sparingów” i ocenę na ich podstawie pracy z młodzieżą, to powiedz proszę, że żartowałeś…

  • A może rezerwy Legii niech graja w Narwi w 3 a może w 2 lidze jak awansują w barażach- jest duża szansa. A miejscowe chłopaki niech uczą się w rezerwach Legii ale w 4 lidze w Sulejówku i trener z Warszawy.

Możliwość komentowania została wyłączona.