SeniorzySparingi

Plan sparingów

Trener Marian Szarama podzielił się z nami wstępnym planem sparingów i planem przygotowań. Wiadomo już, że niebiesko-czerwoni wznowią przygotowania do rundy wiosennej 7 stycznia na sali w Wojciechowicach. Tam trenować będą przez dwa tygodnie i jeżeli pogoda na to pozwoli, to wyjdą na boisko.

Plan meczów kontrolnych:

 • 17.01.2015 – gra wewnętrzna
 • 24.01.2015 – wstępnie umówiony sparing z Omulwią Wielbark /IV liga warm.-maz./
 • 31.01.2015 – Warmia Grajewo /III liga/; godz. 10:00, Łomża
 • 07.02.2015 – Makowianka Maków Mazowiecki /Liga Okręgowa COOZPN/; godz. 13:00, Ostrołęka
 • 14.02.2015 – Podlasie Sokołów Podlaski /Liga Okręgowa siedlecka/; godz. 13:00, Ostrołęka
 • 21.02.2015 – Nadnarwianka Pułtusk /IV liga mazowiecka/; godz. 13:00, Ostrołęka
 • 28.02.2015 – Wissa Szczuczyn /IV liga podlaska/; godzina do ustalenia; Łomża
 • 01.03.2015 – Iskra Krasne /Liga Okręgowa COOZPN/; godz. 13:00, Ostrołęka
 • 07.03.2015 – Orzeł Kolno /Liga Okręgowa podlaska/; godz. 13:00, Ostrołęka

21 komentarzy do “Plan sparingów

 • Jak czytam miedzy wierszami można się domyślać iż wiosna zostanie spędzona wraz z trenerem MS? Czyli klub nie podejmuje rozmów ponownie z Panem N? Czyli lokata w okolicy 10-12 miejsca jest ok? Kolejny rok walki o byt i tak juz na długie lata.

 • Kolega pod nazwą „m” ma rację.Jak zostaniemy na wiosnę z trenerem Szaramą to na pewno miejsca w tabeli 10-12 na będą.Co do Narolewsskiego niech prezes z zarządem podejmie rozmowy z nim.Na początku sezonu gdy trener był zdrowy były wyniku,a potem trenera nie było wyniki i gra takie jak jesienią w tamtym sezonie.Trener Narolewski to był najlepszy trener w Narwi od czasów Miłoszewskiego.Prezesie napisz jakieś oświadczenie czy podejmiecie rozmowy z Narolewskim. Dla piłkarzy byłby to cios gdyby zostali z Szaramą na wiosnę,bo pewnie myśleli że trener Narolewski będzie wiosną pracował.Jak nie uda się wrócić trenerowi to może nowa siła będzie potrzebna.Najlepiej by była to osoba z Podlasia i by na pewno ściągała zawodników do Narwi,a tak to kogo ściągnie Marian ? Troszyniaków ?
  Wielka szkoda.Czekam na oświadczenie.
  Co do rywali za miast dwóch zespołów z ligi okręgowej można by było zagrać sparing z Łomżą i innej zespołem z 3 ligi mazowieckiej.

 • Narewka ma racje. Co to za zespoły Krasne,Kolno czy Sokołów (chyba że klub przygotowuje się na ich poziom). Czy klub nie ma kontaktu np. z dawnymi rywalami z wyższych lig ? Albo np. Legia II – taki mecz zawsze budzi emocje i ludzie chętnie chcieli bi go obejrzeć.

 • Nie ma się co łudzić.Jeśli Zarząd Klubu będzie liczył tylko i wyłącznie na coroczną dotację z miasta to niestety ale realia bedą takie jak w tej chwili.Zarząd na czele z prezesem nie są tylko po to aby był ale również po to aby namawiać do współpracy ewentualnych sponsorów.Trzeba po prostu w tej materii coś robić.Zorganizować jakieś karnety , bilety,gadżety itp. jako dodatkowy dochód dla klubu.Teraz te mecze to wyglądają jak bezniadziejne pikniki,nie można zorganizować chłopców do podawania piłek, 0 atmosfery.Kto by pomyślał jeszcze kilka lat wstecz ,iż Ostrów będzie podbierała nam zawodników?Trzeba zadać pytanie czy jeszcze w tym klubie komuś z Zarządu się coś chce aby przeć do przodu?

  • Odnośnie dotacji to w Sochaczewie mogą się jakoś dogadać. Dostali 120 tyś. na ten rok + nie muszą opłacać obiektów, a prezydent(czy tam burmistrz) obiecał większą pomoc za awans do III ligi. W Łomży po latach ciemnogrodu też pomału chcą się odrodzić. Tutaj przede wszystkim liczą się chęci i otwarcie do ludzi,a nusz się uda znaleźć sponsora,będzie sponsor będzie lepsza atmosfera i spokój w drużynie co może przełożyć się na wyniki. Więc mówiąc najszybciej trzeba:
   a)znaleźć sponsora (wiadomo że trudne lecz nieniemożliwe)
   b)Zreformować organizację klubu – wprowadzić jakiś punkcik sprzedaży gadżetów,biletów na mecz (kiedyś były po 3-5 zł i nikt nie gadał),wprowadzić jakieś konferencje prasowe, bo jedyne oficjalne źródło, czyli ta strona rzadko coś dodaje (notabene może na rundę wiosenną nowe zdjęcia byście powstawiali bo niektórzy gracze to już prawie łysi są :D), a pozostałe informację które się obijają po mieście to są plotki wyssane z palca przez wrogów klubu(po prostu osobom które źle życzą)
   c)Poprawić medialność klubu – raczej z największym portalem klub nie żyje najlepiej (a szkoda) to może z pozostałymi lepiej, albo może (nawiązując do pkt b) wprowadzić jakieś plakaty,dodać chłopców do podawania piłek aby było słychać o tej Narwi w całym regionie („Od Różańca do Myszańca i jeszcze dalej” 😀 ).To może i by pomogło znaleźć sponsora. Przykładowo Zambrów – najlepszy klub w regionie może i ma pieniądze, lecz raczej tę drużynę kojarzą tylko osoby które są bardziej zainteresowane lokalnym futbolem. Pozdrawiam i mam nadzieje że obecny zarząd (na czele z prezesem który parę razy pokazał że potrafi coś zdziałać) coś zrobi w kierunku przybliżenia Narwi do Ekstraklasy xD

 • Moi przedmówcy macie rację.Wszystko trzeba by zrobić …atmosferę też wg mnie jednak maja ja robić kibice którzy są na dobre i na złe a nie klub. Bilety czy karnety to wg mnie nie najlepszy pomysł z dwóch powodów coraz mniej przyjdzie ludzi, ktoś musi te bilet sprzedawać itd (to dodatkowy koszt dla klubu nie mówie o druku biletów to tez kasa)a na koniec to podwójna opłata do mosiru za boisko dziś jest to 300zl za mecz a jak będą bilety to będzie 600zł (jakby bilet był za 5zł to na sam mosir trzeba sprzedać 60 sztuk a gdzie druk biletów i dodatkowi ludzie do pracy). Weżmy się razem a nie tylko narzekamy ja sie zgłaszam jako pierwszy do pracy na rzecz klubu, moge stanąć na ochronie lub obojetnie co.Kiedyś narwi pisał o kimś do pisania na stronie nie wiecie czy ktoś się zgłosił? Może ktoś by mu pomógł w pisaniu na stronie hej narwianie pomóżcie a nie marudzenie..

 • Szans na wprowadzenie biletów na pewno nie ma bo tak jak pisał Rio Brawo to wzrośnie cena boiska na mecz.Ale nie sądzę że by mniej ludzi przyszło .Pieniądze z biletów były by dobro klubu,a o cenę boiska na mecz można by było się dogadzać żeby nadal te 300 zostało.
  Chorą głupotą jest ze taki klub jak Narew miejski musi płacić za obiekty.W Łomży np.mają obiekty za darmo.
  Co do dzieci na podawania piłek to mamy roczniki 2002/03/04/06/07 i na pewno da radę zgarnąć 8 chłopców do podawania.
  Ze znalezieniem głównego sponsora jest ciężko,ale klub chyba myśli że tylko będzie utrzymywał się dotacji.Na szczęście dobrze dla klubu że Kotowski wygrał wybory i wspiera Narew,bo jakby Kulik wygrał to już sport w naszym mieście, wszystkie dyscypliny zostały odstawione na boczny tor.Ale klub powinien chociaż namówić trochę firm żeby co miesiąc wspierali Narew małą sumą np.100 zł dobre i tyle,najlepiej jakby to były firmy z naszego miasta i okolic można by na spokojnie znaleźć około 20 takich zakładów ale czy zarząd próbuje/próbował coś z tym zrobić żeby chociaż wspierali małą kwotą Narew co miesiąc ? Z dotacji widać ze klub się nie utrzymuję bo rocznik 97 który miał na wiosnę grać w lidze mazowieckiej,a prawdopodobnie z braku funduszy nie zagrają tam.
  Kolejną sprawą jest że jak na wiosnę Szarama będzie prowadził Narew to sezon skończymy znowu na 10-12 miejscu.Prezesie jeżeli chcesz mieć dobrą drużynę to zasiądź wspólnie z zarządem do rozmów z Narolewskim. Po informacji o jego zrezygnowaniu do końca jesieni pisało że po rundzie zasiądziemy do rozmów i co zasiedliście ? Jeżeli tak a nie udało się to koniecznie nowa siła jest potrzebna bo 10-12 miejsce chyba dla prezesa będzie ok.

 • Szanowny Prezesie i cała miejska władzo. Czy nie można w miejskim obszarze wykroić miniogródka który to finansowałby klub? Kiedyś był pomysł parkomatów etc… Proszę popatrzeć w około – takie Suwałki, Siedlce, Zambrów, Łomża – tam sport jest na jakimś tam względnym poziomie a u nas? Piłka pikuje, siatka jeszcze jest….. z naciskiem na jeszcze, czy nie wstyd troszkę? Kompromitacja to nie tylko występy ostatnie w 4 lidze ale to że tu nie ma zaplecza, kim Narew będzie grała za rok, dwa czy pięć…. Co po orlikach jak ci młodzi dalej nie mają celu i miejsca do realizacji swoich marzeń po 16-17 roku życia? … to jest Polska myśl jednak…

 • Porażką jest to ,iż miasto daje i zabiera.Po co dotacja z miasta skoro i tak później znaczna jej część wraca do miasta?.MOSiR generuje sobie tylko sztuczny przychód.To jest jakieš chore myślenie.Druga sprawa , przykładowo jak sezon wstecz , mamy 2 kluby w IV lidze.Oba kluby dostają identyczną dotację z miasta. Teraz pytanie, dlaczego ? Skoro jeden z klubów jest miejskim klubem ,a drugi prywatnym.Reasumując , ten pierwszy klub istnieje tylko i wyłącznie dzięki miejskiej dotacji, drugi klub dotacja + środki właściciela klubu.Gdzie jest sprawiedliwošć ?

 • Bardzo ważne tematy Panowie poruszacie. to cieszy bo znaczy to tyle, że jest jeszcze ktoś komu zależy.Nie wszytko da się zrealizować np;opłaty za obiekty to dla mnie skandal.Nieprzyjazny klubowi (oczywiście oficjalnie wszystko cacy) Mosir zbierający kase nawet od dzieci.Jesli były dwie druzyny w IV lidze to nawet ten podział dotacji ma sens jednak zbliża si kolejna i tu powinna być zdecydowana rówżnica (na korzyść dla naszego klubu) stosując kryteria z ubiegłego roku.Dzieci to sprawa otwarta mamy fajne młode roczniki i klub będzie na pewno coś myślał. ja czekam na propozycje pomocy od kibiców , od Nas wszystkich nieoficjalnie wiem że klub organizuje spotkanie z sympatykami, byłymi zawodnikami itd.My sami musimy sie wziąć do roboty i pokazać że nam zależy to wszystkim będzie łatwiej…..Wg mnie ten mini ogródek to niemożliwa sprawa do realizacji a gdyby klub poprosił kibiców o składki jako członków jak myżlicie ile osób by płaciło? teraz trzeba pomóc Narviemu w pisaniu na stronie, potrzeba chętnych….

 • Do Rio Brawo:
  sorry ,że wypowiem się sam o sobie ,to nie są przechwałki tylko fakty.Były karnety , dla siebie kupowałem 2 szt, była grupa kibiców pod nazwą aliens … W każdym bądž razie ,sytuacja z meczu z Huraganem w O -ce ,zbierają do puszek na następná oprawę , wrzuciłem 100. W mediach 2-3 dni póžniej ukazuje się oświadczenie ,iż grupa rozwiązuje swoją działalność z pewnych względów.Trochę zabolało ,wkurw… się ale ok ,przeszło minęło.Przetłumaczyłem sobie ,że za robotę,którą chłopaki wcześniej robili dla klubu ,należało sié podziękowanie.Ktoś z przedmówców napisał ,iż firmy mogłyby dać po 100 zł , jeśli chodzi o takie kwoty nie trzeba nam firm.Załóżmy stowarzyszenie kibiców , jeden może 100 zł , drugi 50 , dziesiąty 10 itd.Nagłośnijmy akcję,nawiążmy współpracę z Zarządem ,zobaczycie ,że będzie efekt! Nie jest ważne czy masz ..naście,..dzieścia ,..dzieści,..dziesiąt lat , ważne iż szanujemy i kochamy nasz klub.Pamiętam fajny napis na sektorówce „blask powrócił”.Zróbmy coś , zaczynają jednostki ale jeśli idea jest słuszna ,zawsze pociągają za sobá tłumy!

 • Piszcie proszę co myślicie odnośnie założenia Stowarzyszenia Kibiców Narwi Ostrołęka.Moglibyšmy mieć przedstawiciela w Zarządzie Klubu ,oczywiście za zgodą Zarządu.Im więcej ludzi , tym więcej pomysłów .Każdy z nas ma ,znajomych , kolegów etc.Ten zna tego , inny tamtego , ten prowadzi biznes , inny ma szefa ,który lubi piłkę nożną ale nikt nie dotarł do niego z prośbą pomocy dla Narwi.Sami widzicie,że jak do tej pory tylko piszemy jak powinno być co nam się nie podoba ale nic z tego nie wynika.Podajemy przykłady innych miast ,a dlaczego My nie możemy być przykładem dla innych ?

 • Po ilości wpisów widać że my kibice chcemy zmian i zależy nam na dobru naszego klubu.
  Do Rio brawo wiesz coś o tym spotkaniu z byłymi zawodnikami ?.Klub mógłby razem z zawodnikami dla kibiców co miesiąc prowadzić spotkania tak jak jest to w Łomży.
  Co do kwot to jestem ciekaw ilu by kibiców wpłacało pieniądze.Nawet jak by były wpłacane to i tak jak pisałem we wcześniejszym komentarzu przydała by się pomoc firm co co miesiąc tez od siebie coś dorzucili.

 • Narewka:
  Pisałem komentarz ale widzę ,że nie został dodany. OK .napiszeę pokrótce.Proponuję założenie Stowarzyszenia Miłośników,Kibiców Narwi(ewentulna nazwa do uzgodnienia).Każdy z nas posiada znajomych, niektórzy prowadzą własny biznes (mniejszy , większy) ewentualnie jego,jej szef jest kibicem (globalnym,lokalnym) .Trzeba zainteresować jak największą grupę ludzi ,problemami Naszego klubu.Następna sprawa ,jeśli Zarząd Narwi wyraziłby zgodę moglibyśmy wprowadzić swojego przedstwaiciela bądź przedstawicieli do Zarządu Klubu.Większa ilość ludzi „dobrej woli ” mogłaby zająć się sprawami marketingu ,(plakaty,gażety itd.)

 • Panowie wszyscy macie rację tylko co dalej?
  1. Spotkanie z prezesem i prezydentem miasta, w celu poznania ich opinii o dalszym funkcjonowaniu klubu. Tu potrzebna silna grupa, która będzie widoczna i zaproponuje swoje pomysły i rozwiązania,
  2. miasto i kibice szukają w regionie a nawet po za nią strategicznych sponsorów, chociażby i z Koziej Wólki(szacunek dla małych miejscowości i drużyn piłkarskich),
  3. Jak nie Narolewski to kto? Może on sam albo osoba z innej wyższej ligi,
  4. zatrzymać zawodników z Podlasia, bez bramkarza(musi więcej trenować, ale w A-klasie)
  5. Jaka będzie dotacja w okresie przejściowym za 2015 r od miasta a może i powiat ziemski coś by dołożył,
  6. Po co współpracujemy z Legią? jak klub nie ma korzyści(konsultacje trenerskie to za mało, bo nie widać wyników w każdym roczniku w województwie i kraju)
  7. Rezerwy powinny być po to aby ogrywali się nasi miejscowi piłkarze co najmniej w LO. To potem zawodnik będzie wiedział co ma robić na boisku,
  8 Jeżeli nie ma pomysłu na przezwyciężenie kryzysu w klubie i chęci zmian w zarządzie i wyżej-to może zaprosić rezerwy Legii do rozgrywania meczy 3 ligowych w O-ce, a Narew niech dogrywa ten nieudany sezon-klub ten będzie filią Legii-przykre to, ale może będzie to konieczne do przetrwania?,
  9. Jeżeli problemy nie zostaną przezwyciężone w przerwie zimowej , może być problem z utrzymaniem się i w 4 lidze, co pokazują wyniki hokejowe nawet u siebie. Wymieniane miejsca 10-12 mogą nam się oddalić po wiośnie.

 • Jest jeszcze jeden pomysł(kontrowersyjny-może kibicowsko) aby rezerwy Jagiellonii grały w Ostrołęce-ale w zespole Narwi w 3 lidze podlasko-warmińsko-mazurskiej, bo widać, że za bardzo miastu nie pasują i grają w różnych pod białostockich miasteczkach. Wiem, że nasze miasto jest w większości legionijne, ale jak nie będzie ze strony W-wy odzewu to lepiej szukać wsparcia nawet w przeciwnym obozie ,aby było to z korzyścią dla Ostrołęki i Narwi-rozwój
  i lepszy poziom niż jest dotychczas.

 • Sprawą klubu powinien się zająć prezydent,który może razem z zarządem pomogli znaleźć sponsora.
  Co do zawodników z Podlasia muszą zostać,ale bramkarz słaby.Pewnie by chciał zostać bo gdzie indziej znajdzie w 4 lidze klub co będzie grać w podstawowym składzie.
  Rezerwy powinny być w naszym klubie Wyszków ma swoje Pułtusk też a my czemu nie ? W rezerwach by grali zawodnicy z 96/97 rocznika oraz seniorzy łapiący do składu.Młodzi szczególnie muszą się już ogrywać w rozgrywkach seniorskich najlepiej jakby zaczęli od A-klasy teraz,bo B-klasa to łamacze kości.

 • Witaj Kier

  Czytam to co piszesz i niestety nie zgadzam się do końca. Dla Legii czy Jagielloni jestśmy nikim, jednym małym ziarenkiem piasku na mapie mazowasza. Legia gra w Sulejówku bo ma umowy podpisane na boisko tuż obok Warszawy gdzie łatwo dojadą i mogą trenować. Nie tędy droga. Z żebrakami nikt się nie liczy. Do chwili jak sami czegoś nie zrobimy będziemy tylko ziarenkiem piasku kopanym i olewa…nym przez każdego. Wykładnikiem siły organizacyjnej każdego klubu jest to z kim on np. gra przez sezonem mecze towarzyskie. A z kim my gramy? … i taki jest nasz poziom. Tylko oddani ludzie i pomysł moga ten klub ratować a nie Legia czy Jaga.

 • Czyli… po staremu. Na miasto za bardzo bym nie liczył. Dobrze, że daje na utrzymanie. Ale bez wsparcia sponsorów(tylko jakich i skąd-nic się nie zmieni. Może lepiej być w pokorze u kogoś nawet być filią(ale nie wiecznie-do lepszych czasów) niż cofać się. Organizacyjnie Legia czy Jagiellonia wiele by wniosła w zarządzanie klubem nad Narwią. Miejscowi wypalili się, a raczej nie mają już większego wpływu na rozwój nie dlatego, że ten klub jest miejski. Więc każdy inny krok jest lepszy niż oglądać co roku „powtórkę z rozrywki”. Wydawałoby się, że początek sezonu coś się zmieniło, ale to tylko chwilowe.
  Wprowadzanie na tym poziomie biletów nie sprawdzi się. Kibic jest wybredny i byle czym się nie zadowoli. Na pewno nie miejscem w dole tabeli. Ilu było ostatnio kibiców na derbach regionu? nawet za darmo! Garstka.
  I sprawa długu, czy ona jeszcze aktualna? Jeśli tak jest to nikt nie wejdzie w układ z klubem, chyba, że ktoś ureguluje zaszłe długi gościa, który pomaga obecnie Targówkowi. W Warszawie mają sponsorów, kluby, i jakoś sobie radzą nawet w 3 lidze. Dlaczego tak łatwo było Narwi zrezygnować z tej klasy rozgrywkowej, a teraz w najbliższych 3 latach nie ma szans na powrót do niej?
  A i utrzymanie w 4 lidze przerasta nasze miasto!-co Raciążowi 4 tys. miasteczku nie przeszkadza i innym małym miejscowościom?

 • Witam. Piszecie Panowie o założeniu stowarzyszenia, co uważam jest dobrym pomysłem na początek. Każdy tylko pisze o problemach jakie ma nasza Narew i na tym się kończy. Może warto w końcu coś postanowić. Trzeba ustalić miejsce, czas i spotkać się. Zobaczymy ilu nas jest. Spotkamy się, omówimy parę spraw, kto czym mógłby się zająć itd. Zacznijmy w końcu naciskać na włodarzy żeby coś zmienić na lepsze. Co Wy na to ? Jesteście zainteresowani ??

Możliwość komentowania została wyłączona.