SeniorzySparingi

Przedstawiamy sparingpartnerów

Przedstawiamy zatwierdzony plan sparingów Narwi. Tak, jak już informowaliśmy, jest w nim wiele zmian, w stosunku do pierwotnego planu. Na pewno więcej jest mocniejszych drużyn. Wypadł np. Orzeł Kolno. Na przetarcie gramy już w sobotę z Rzekunianką Rzekuń. Tymczasem w niedzielę  25 stycznia o 13:00 juniorzy 97/98 grają ze swoimi rówieśnikami z Iskry Krasne. Cały plan oraz opisy poszczególnych ekip podajemy poniżej. Jeżeli nie jest napisane wyraźnie inaczej, mecz zostanie rozegrany w Ostrołęce.

Plan sparingów przed rundą wiosenną: 
Rzekunianka Rzekuń – 24 stycznia, godz. 13:00
ŁKS Łomża – 28 stycznia, godzina do ustalenia /w Łomży/
Warmia Grajewo – 31 stycznia, godz. 10:00
Makowianka Maków Mazowiecki – 7 lutego, godz. 13:00
Podlasie Sokołów Podlaski – 14 lutego, godz. 13:00
UKS Narew Ostrołęka – 15 lutego, godz. 10:00
Omulew Wielbark – 17 -19 lutego, godzina do ustalenia
Nadnarwianka Pułtusk – 21 lutego, godz. 13:00
Wissa Szczuczyn – 28 lutego, godzina do ustalenia /w Łomży/
Iskra Krasne – 1 marca, godz. 13:00

Poszczególni sparingpartnerzy:

rzekuniankaRzekunianka Rzekuń – Liga okręgowa, 16 miejsce na 16 drużyn
Trener: Paweł Sendrowski.
Znani nam zawodnicy: czy jest ktoś nieznany? Wymienimy tylko wychowanków, bądź byłych zawodników Narwi: Daniel Woźniak, Michał Kacprzak (obaj bramkarze), Rafał Załęski, Jakub Dobkowski, Wojciech Il, Adrian Chorąży (grał u nas w III lidze), Łukasz Załęski, Tomasz Kruczyński (również III liga), Kamil Kowalczyk (III i IV liga), Mateusz Gocłowski (niedawno debiutował w IV lidze), Łukasz Kurpiewski
(wychowanek, IV liga w Koronie). Cała kolonia. Nic nie umniejszając Rzekuniowi, chłopaki w takim składzie mogliby spokojnie grać w lidze jako Narew II 🙂

Mecz będzie wprowadzeniem do serii sparingów, pierwszym przetarciem. Będzie też okazją, by trenerzy Szarama i Słowik przyjrzeli się zawodnikom z najbliższej okolicy.

lkslomzaŁKS 1926 Łomża – III Liga, 11/18
Trener: Robert Speichler
Znani nam zawodnicy: były piłkarz Narwi Tomasz Staniórski, w tym sezonie zagrał w 12 meczach w barwach ŁKS-u Łomża.
Ponadto w drużynie gra ostrołęczanin Marcin Kraska (13 meczów). Jego starszy brat w ubiegłym sezonie opuścił Łomżę i grał w Płomieniu Ełk, a obecnie reprezentuje barwy Znicza Pruszków. Po kontuzji wraca do gry nasz kolejny były zawodnik, Przemysław Olesiński.

warmia_grajewoWarmia Grajewo – III liga, 12/18
Trener: Mirosław Dymek (od 8 stycznia)
W składzie nie ma znanych nam zawodników.
Drużyna zajmuje podobne miejsce do nas, w tabeli „konkurencyjnej” ligi na tym samym poziomie ligowym. Ma też podobne aspiracje, by podskoczyć o kilka oczek. W Grajewie postawiono na swoich zawodników, pomimo ściągnięcia trenera z Białegostoku.

makowianka_makow_mazowieckiMakowianka Maków Mazowiecki – Liga okręgowa, 10/16
Trener: Łukasz Jeż.
Znanym nam zawodnikiem jest bramkarz Grzegorz Gorzoch, rutyniarz (ma już 40 lat), grający już wiele lat w barwach Makowianki. Trochę bramek nastrzelał już w swojej karierze Andrzej Popielarski, napastnik-weteran. Poza nimi grają w drużynie zielono-białych także dwaj bracia naszego byłego zawodnika, Michała Pragacza.

podlasie-sokolowPodlasie Sokołów Podlaski – Liga okręgowa siedlecka, 3/16
Trener: Michał Rybak
Brak znanych nam zawodników, co zrozumiałe, skoro klub gra w lidze siedleckiej.
Ciekawostką jest fakt, że w kadrach zarówno Narwi, jak i Podlasia znajdują się bramkarze o takich samych imionach i nazwiskach – po jednym Konradzie Kotowskim na klub 🙂
Drużyna z Sokołowa ma jakiś sentyment do klubów z naszego regionu. Regularnie co runda grają mecze sparingowe to z Narwią, to znów z Koroną, Ostrovią, czy nawet z Rzekunianką.

Omulew Wielbark – IV liga warmińsko-mazurska, 11/16
Trener: Mariusz Korczakowski
Znani nam zawodnicy: w Omulwi do niedawna grał Kamil Dębek, nasz były napastnik. Nawet dalej figuruje w ich składzie na oficjalnej stronie klubowej, ale gra w warmińsko-mazurskiej okręgówce w drużynie Startu Kozłowo.

UKS Narew Ostrołęka – I liga wojewódzka juniorów młodszych U-16 grupa I, 2/8
Trener: Mirosław Grzyb
Zawodnicy z Ostrołęki byli o włos od reprezentowania naszego miasta w Ekstralidze w rundzie wiosennej. Zakończyli rundę jesienną w I lidze wojewódzkiej na drugiej pozycji, z 33 punktami. Tyle samo zdobyła pierwsza Unia Warszawa. Ostrołęczanie mieli bilans bramek 59:14, przy
50:13 Unii. Obie ekipy zwyciężyły w 11 meczach, w 3 doznały porażki. Co więcej UKS Narew zwyciężył Unię u siebie 3-2, na wyjeździe przegrywając niestety 0-1. Piłkarze z Warszawy awansowali do grona najlepszych na Mazowszu tylko dzięki temu, że w tych dwóch meczach strzelili więcej bramek na wyjeździe.

herb_nadnarwianka_pultuskNadnarwianka Pułtusk – IV liga mazowiecka gr. północna, 14/18
Trener: Paweł Brodzki.
Znani nam zawodnicy: jako, że Nadnarwianka gra z nami w jednej lidze, to wielu zawodników powinno nam być znanych.
Jednakże obecny skład drużyny z Pułtuska to głównie młodzież. Więcej niż raz przeciwko nam zagrali na pewno: obrońca Arkadiusz Miłoszewski (brat naszego byłego trenera Mateusza), pomocnik/napastnik Edgar Dżawakian, pomocnik Jakub Zalewski (notorycznie mylony z naszym zawodnikiem).
Nadnarwianka zainteresowana jest zawodnikami z niższych lig, z A-klasy i B-klasy, jakby nie zważając na stare piłkarskie powiedzenie „Jak będziesz zbierać zawodników z B-klasy, to będziesz grać jak w B-klasie”. Czytając między  wierszami można odnieść wrażenie, że w Pułtusku biorą na poważne możliwość nie utrzymania IV ligi.

wissa-szczuczynWissa Szczuczyn – IV liga podlaska, 1/16
Trener: Kamil Wojtkielewicz
Drużyna Wissy jest liderem IV ligi podlaskiej po rundzie jesiennej. Będzie to jeden z ważniejszych sparingów, z naprawdę silną drużyną, grającą na tym samym poziomie ligowym.

herb_iskra_krasneIskra Krasne – Liga okręgowa, 8/16
Grający trener: Patryk Banach.
Tu kolejna ciekawostka, bo w składzie rywali wybiegnie ich czynny zawodnik, Tomasz Słowik. Jednocześnie jest on trenerem juniorów Narwi. Oprócz niego w składzie Iskry nie ma znanych nam zawodników. Warto zwrócić uwagę na Rafała Chojnowskiego, młodego napastnika. Ma ciekawe statystyki – 17 meczów, 12 bramek, 4 asysty (z czego w pucharze 2 mecze i 4 bramki).

Zapraszamy na mecze w Ostrołęce, a zapaleńców także na te w Łomży! 🙂

narvi

3 komentarze do “Przedstawiamy sparingpartnerów

  • Sparing z UKS Narew U-16 to pewnie nie będzie to sparing dla seniorów tylko dla juniorów 97/98.

  • W ŁKS gra też Adrian Jędraszczak również Ostrołęczanin 🙂

Możliwość komentowania została wyłączona.