Juniorzy na fali

W niedzielny poranek na boisku przy ul.Witosa 1 juniorzy naszego klubu zmierzyli się ze swoimi kolegami z UKS Narew, a mecz zakończył się wynikiem 3:1. Spotkanie, jak przed meczem ustalili miedzy sobą trenerzy rozgrywane było 3 x 30min. Trener Słowik po raz kolejny nie mógł skorzystać z kilku podstawowych zawodników a spowodowane było to chorobami, kontuzjami i testami w innych klubach. Na testach w Wiśle Płock przebywają Garbulewski i Kaczyński, Chorążewicza sprawdza MŁKS Łomża do gry w Centralnej Lidze Juniorów, a w Rzekuniance próbują swoich sił Kuliś i Il. O ewentualnych transferach jeszcze będziemy pisać, jak będą bliżej finalizacji.

Teraz o meczu. Początek meczu to przewaga zawodników UKS. Ich akcje były bardziej składne i przemyślane, a piłka częściej była w ich posiadaniu. Potrafili oni swoja przewagę udokumentować bramką zdobytą po bardzo ładnej i składnej akcji przeprowadzonej lewą stroną boiska. Broniący naszej bramki Michał Kruczkow po raz pierwszy wyciągał piłkę z siatki. Jak się później okazało po raz pierwszy i ostatni w czasie dzisiejszego meczu. Po pierwszym kwadransie gra się wyrównała, jednak na pierwszą przerwę nasi juniorzy schodzili przegrywając 0:1.

W trakcie drugiej tercji trener Tomasz Słowik dokonał roszad w ustawieniu oraz kilku zmian zawodników i gra zaczęła wyglądać jeszcze lepiej niż w końcówce pierwszej części. Potwierdzeniem przewagi były zdobyte przez nasz zespół 2 bramki, których strzelcem był Bartek Pędzich. Swoich sytuacji w tej części nie wykorzystali Pałaszewski, Chromik i Kruk a na drodze do bramki UKS-u stawał bramkarz oraz dwukrotnie słupek.

Trzecia kwarta to gra w dalszej części na połowie UKS Narew i kolejna gol zdobyty przez „Strusia”, który w niedzielnym meczu ustrzelił hat-tricka. Swoje stuprocentowe sytuacje mieli również Choroszewski (x2), Pałaszewski (x2), Chromik (x2) i Pędzich , który uderzając piłkę z rzutu wolnego trafił w słupek. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem juniorów 3:1, jednak wynik powinien być bardziej okazały gdyby skuteczność naszych zawodników była stuprocentowa.

Trzeba też pochwalić zawodników UKS Narew, którzy pokazali się z bardzo dobrej strony grając poukładany futbol. Widać, że zawodnicy trenują kilka lat i zdobywają doświadczenie grając w Lidze Mazowieckiej. Mamy nadzieję, że niedługo zasilą szeregi seniorskiego MKS Narew. Podsumowując, pomimo absencji kilku podstawowych zawodników sparing – na plus, co dobrze rokuje na nadchodzącą rundę. W dzisiejszym meczu testowany był jeden nowy zawodnik. Juniorzy swój najbliższy mecz rozegrają we środę z seniorami z Goworowa.

Skład: Kruczkow (br), Kopeć, Chilicki, Zyśk, zawodnik testowany, Podgajny, Młynarski, Chromik, Pałaszewski, Choroszewski, Kruk,Pędzich, Laskowski, Winiarczyk, Chaberek.

One thought on “Juniorzy na fali

  • 16/02/2015 o 11:23
    Permalink

    Michał to Winiarczyk a nie Winiarski

Możliwość komentowania została wyłączona.