LigaSeniorzyWażne

Seniorzy bez Szaramy

Po sobotniej porażce z Wisłą Płock, w poniedziałkowy wieczór z prowadzenia drużyny seniorów Narwi zrezygnował trener Marian Szarama. Przynajmniej tymczasowo treningi z seniorami prowadzi trener juniorów, Tomasz Słowik.

Aktualizacja: 

O sprawie napisały ostrołęckie portale i gazety, powołując się na rozmowy z trenerem Szaramą. Poprosiliśmy o komentarz prezesa Roberta Bartkowskiego. Oto, co nam powiedział:

– Prawdą jest, że trener Marian Szarama nie prowadzi już drużyny seniorów.  Przypomnę jednak, że jednym ze standardów, jakimi kieruje się nasz zarząd, a które są zresztą powszechnie obowiązujące jest nieupublicznianie szczegółów posiedzeń Zarządu klubu oraz innych informacji np. trwających negocjacji. Informacje, które przekazał mediom trener Szarama o pozostawieniu przez niego drużyny seniorów są niepełne i pominął w nich kilka elementów, a kilka innych nie do końca odzwierciedla stan faktyczny.

Tak, jak powiadomiła oficjalna strona Klubu, treningi z drużyną seniorów prowadzi obecnie trener Tomasz Słowik i to on będzie dowodził drużyną w najbliższym czasie. Co do trenera Szaramy, to w dalszym ciągu będzie on trenował młode roczniki w Akademii MKS Narew Ostrołęka – dodał prezes MKS Narew.

32 komentarze do “Seniorzy bez Szaramy

 • Nie sądzę aby sobotnia przegrana była przyczyną rezygnacji pana Szaramy.Coś w klubie chyba jest nie tak .

 • Można Szaramie dużo zarzucać że stary jego myśl jest nie nowoczesna ale to facet który zrobił dla Narwii dużo i doprowadził do najwyższych miejsc w historii gdzie takie Wigry odjeżdzały z bagażem 1-6. Szkoda iż klub jest już tak nisko że nawet Pan Marian ma dość…. To teraz Prezes zostanie też trenerem? oby nie grającym…..

 • Oby tymczasowo tylko Słowik prowadził treningi bo to już będzie totalna kpina jeżeli by zespół prowadziła trener co spuścił drużynę do ligi okręgowej.
  Oby nowym trenerem została osoba nie z Ostrołęki i nie zregionu.Najlepiej poszukać kogoś z Podlasia a najlepiej w Łomży bo to jedyne miasto blisko nas.
  Do Paweł:Też się zgadzam że na pewno ostatni mecz nie był powodem jego rezygnacji.Być może małym powodem że nie było chemii między zawodnikami,a większym być może sytuacja w klubie.

 • Wg mnie Trener Szarama oderwany od rzeczywistości,funkcjonował jeszcze jak w dawnych czasach.Tak juz nie da rady.Natomiast myśl trenerska z zamierzchłych czasów.Juniorzy,którzy nie chcieli przychodzić na treningi do niego,gra bez pomysłu itd.Bardzo dobrze ze już nie trenuje zobaczycie teraz juniorów na treningach I być może inne treningi.Chodzi i opowiada banialuki jaki to z niego trener i cudotworca.Dobrze ze na początku rundy jeszcze dużo czasu.

 • Bardzo zle sie dzieje ostatnimi czasy w Narwii. Mimo to uwazam ze trener Szarama dobrze zrobil rezygnujac, powinien teraz ktos mlody objac ta druzyne i wprowadzic do niej troche świeżosci

 • Jeżeli prezes nie zrezygnował, a tylko trener, to jest szansa, że będzie dobrze. Zmiana szkoleniowca jest konieczna bo coś nie trybiło a młodzież rzeczywiście nie chodziła na treningi (teraz byli na treningach z p. Słowikiem)

  • Co wy gadacie że młodzież u Szaramy nie trenuje jak trenują tylko ci co mają obowiązek są w kadrze i grają w lidze.A reszta to trenuje odzielnie w juniorach z Słowikiem bo to ich trener.

 • Panowie/nie ,moim skromnym zdaniem coś jest na rzeczy.Pamiętacie przerwę letnią, po której ku zaskoczeniu nas wielu kibiców ,doszło do kilku wzmocnień mimo wszystko,iż wcześniej na to nic nie wskazywało (chociażby późne wznowienie treningów oraz sparingów) ? Zobaczcie teraz , praktycznie żadnego wzmocnienia ,wręcz przeciwnie.Drężewski praktycznie cały sezon leczy kontuzje , a raptem okazuje się ,że obecnie gra w Koronie.Pięta achillesowa czyli defensywa na czele z naszym goldkiperem , NIEZMIENNA ( nawet osłabiona, Prusinowski).Nie mam pojęcia , komu przestało zależeć ….?

 • Może prezes dlatego chce zrezygnować bo nie ma pomocy mu klubie.Kiedy ktoś ostatnią widział na meczu Stowrzyjana,czy Wiskiego ? wiem że pomaga pan Mierzejewski ale co się stało z tymi pierwszymi ? Rezygnacja prezesa będzie strzałem w kolano.

  Wznawiam pytanie odnośnie stowarzyszenia kibiców będzie coś z tego ?,już było blisko ugadania spotkania tydzień temu i nic znowu.
  Do Paweł: Zgadzam się w 100 % że nic nie zrobiono w kierunku wzmocnień.Prusinowski podobno na 2-3 dni przed pierwszym meczem już w klubie go nie ma,ale o powodach nie ma co pisać publicznie.A Drężewski to być może poszedł do nich bo nawiązali współprace z przychodnią lekarską co będzie pomagać im,i zawodnicy nie będą leczyć się na własną rękę.
  Jeszcze raz co do transferów to być może planujemy na lato,bo teraz to tylko spokojne utrzymanie wywalczymy,ale co jak co kilka luk powinno być zajętych a nie odchodzi 7-8 graczy przychodzi 1,a drugi trenuję choć nie zgłoszony,ale i tak szans na grę by nie ma,ale lepiej zgłosić bo co za trenowanie.

 • Jeśli chodzi o ” Stowarzyszenie Kibiców” to ja zainiciowałem pomysł.Niestety z przyczyn niezależnych ( zawodowych) musiałem wyjechać z O-ki ( na szczęście na czas określony jeszcze około 1,5 m-ca ).Myšlę ,iž inicjatywa zyska zwolenników i przy Naszej determinacji oraz chęci działania damy radę zrobić coś fajnego jak na realia w których funkcjonujemy.Proponuję tak jak w sondażach , przeprowadźmy krótką analizę.Czyli w tym newsie pod każdym z nick-ów zgłaszajmy krótki komentarz ” jestem”(będzie traktowany jako akces przynależności do nowo powstającego S.K.N ).Dajmy sobie czas do końca kwietnia ,zobaczymy jaki jest efekt i na forum zorganizujemy spotkanie.Załóżmy Dam przykład w następnym komentarzu.

 • Narvi , jako redaktor,człowiek „orkiestra” ( Wielki szacunek za to co robisz dla Klubu) mam pośbę, czy mógłbyś wesprzeć inicjatywę kibiców ,chodzi o S.K.N. ?

  • W jakiś konkretny sposób? 🙂 Bardzo chętnie pomogę. Napiszę więcej jutro późnym wieczorem.

 • Jestem. Panowie a może zmienić nazwę mojej strony (Narew picnic fans) na Facebooku i zrobić taką roboczą wersję strony stowarzyszenia kibiców Narwi. Oczywiście potem jak coś by się zawiązało to mógłbym oddać jej prowadzenie. Zrobiłbym wydarzenie z konkretną datą i miejscem spotkania, myślę że najlepiej w którąś sobotę. Będzie widać ile osób wezmie udział tzn. jest zainteresowanych. Informacje o spotkaniu trzeba by pisać wszędzie gdzie się da (np. na mojej o-ce w komentarzach pod artykulami o Narwi) żeby dotarła do jak największej liczby osób, a i Tomek coś na pewno by umieścił na stronce 😉 To jak działać? Ruszamy z tym koksem? 😉

  • Dobra inicjatywa,tym bardziej że dziś facebook ma więcej wejść niż strony oficjalne a im nas będzie więcej tym lepiej.

 • Ooo spokojnie moi drodzy najwierniejsi sympatycy Narwi, jakie stowarzyszenie ? kto chce je zakładać ,kim jest osoba która sie uważa za takiego wielkiego fana Narwi?Na jakiej zasadzie by miało to działać ? organizacje wyjazdów itd czy trzepanie pieniedzy z gadżetów. Uświadomię tę osobę z tym pomysłem że jeśli zakładający te stowarzyszenie jest osobą anonimową w ostrołęckim ruchu kibicowskim takie stowarzyszenie nie bedzie akceptowane wśród aktywnych kibiców Narwi.

 • Krzy,nie chodzi o kolejny ruch kibicowski a o ludzi którzy za free będą się udzielać dla dobra klubu .Pracy jest naprawdę dużo,np.wspomniałeś o gadżetach to one są tylko trzeba chętnego kto by się zają nimi, prowadzenie strony,czy o dorzucenie własnej złotówki abyście np. Wy Aktywni Kibice mogli w większej grupie wyjechać na mecz itp.Jak zapewne wiesz pieniądze jakie klub posida takie posiada i chodzi oto aby starczyły na jak najdłużej.A nazwa Stowarzyszenie to tylko jak dla mnie to tak dla zajawki można to też nazwać Grupa Wsparcia Klubu Narew lub inaczej,potrzeba ludzi drobnych sponsorów.

 • Weź koło i z impetem przyłóż je sobie do czoła.O jakich aktywnych kibicach Narwi ty piszesz? O tych ,u których zimową porą z pod kurtki na brodzie błyšnie szalik Narwi? Od jakiego czasu jesteš „aktywnym kibicem „? Jakoš na meczach Narwi nie widać tej aktywności. Może jesteś zakamuflowanym aktywnym kibicem ?

 • Powiem tak. Że nie trzeba być śpiewającym kibicem by być aktywnym kibicem.

 • Zapewniam Cię ze mam pewnie więcej zaliczonych meczów wyjazdowych niż Ty byłeś na Narwi w Ostrołęce.

 • Krzy to skoro jesteś taki aktywny i nie anonimowy to może byś Ty coś zorganizował. Skoro wchodzisz na stronę Narwi to Tobie też pewnie zależy na Narwi. To źle, że normalni, zwykli kibice dostrzegają, że z klubem nie dzieje się najlepiej i chcą coś zmienić? To czy powstało by stowarzyszenie i ewentualnie czym by się miało zajmować to zależy od kilku rzeczy, ale sam pomysły uważam za dobry bo coś trzeba zmienić. Piszesz o aktywnych kibicach, że nie zaakceptują ale po pierwsze stowarzyszenie nie byłoby zamknięte na „aktywnych” a po drugie to czy ktoś zabraniał Wam się organizować. Sam wspomagałem finansowo NU na oprawy. Nie siej popłochu.

 • To powiedz mi jak Ty widzisz działanie stowarzyszenia ,co byś chciał zrobić ,zmienić ?

 • No ja akurat jestem osobą z szkolnego wieku,ale chodzę na wszystkie mecze od kilku dobrych lat.

 • Sorki, że dopiero odpisuję. Tak jak pisałem wyżej, to czym mogłoby się zajmować stowarzyszenie zależy od kilku rzeczy, przede wszystkim ile osób by należało, jakimi finansami by dysponowało, czy „merytoryczne” osoby chciałyby się zaangażować. Natomiast jeżeli interesuje Cię to co ja bym chciał zmienić na Narwi to np.
  – na każdym meczu chłopcy do podawania piłek;
  – nowe głośniki i przy okazji spiker;
  – czyste krzesełka;
  – wprowadzenie biletów w rozsądnej cenie (np. 5 i 2 zł);
  – konkursy w przerwach (dać nagrody typu piłki, koszulki, szaliki Narwi);
  To takie rzeczy, które szybko mi do głowy przyszły, które mi przeszkadzają jak jestem na meczach. Fajnym pomysłem byłby sklepik z gadżetami (właśnie żeby nie aktywni to ja bym szalika nie miał:)taki prowizoryczny, rozkładany 30 min przed meczem. Zysk byłby przekazywany dla klubu. W większym gronie można omówić co warto zmienić i czy jest to do wykonania. Pozdrawiam

  • Podobno jakby klub wprowadził bilety to by ten nieszczęsny MOSIR podniósł cenę wynajęcia obiektu na mecz.I przez taką rzecz prawdopodobnie nigdy nie podniesiemy cen biletów,no chyba że klub się dogada w tej sprawie z nimi.

 • Tak wiem też to słyszałem, ale klub powinien prowadzić rozmowy w tej sprawie(nie wiem może prowadzi). Miasto też powinno zareagować w tej sprawie, bo przecież Narew to klub miejski.

 • Widzisz zacznę od ostatniego punktu gadżety do rozdowania ,skad chcesz na to mieć pieniądze ?Bilety odpadaja bo juz nikt nie będzie przychodził na mecze .Czyste krzesełka to jest sprawa zarządcy stadionu ale myślę ze jakbys przyszedł do niego z takim pomysłem to by Ci zezwolił na pucowanie ponad 2tys siedzeń,nagłośnienie również jest mosiru a spiker jest akurat dobry ,bo jeden z nas 🙂 masa nam sam koniec zapytam ilem masz lat xyz ?

 • Krzy, co do gadżetów to nie pisałem, że byłyby do rozdawania tylko do sprzedaży. Tak jak pisałem wcześniej, wszystko zależałoby od ilości osób i finansów. Co do biletów to się mylisz, że nikt nie przyjdzie. Te osoby, które przychodzą będą przychodziły nawet za 5 czy 2 złote. Siedzę na krzesełkach i słyszę opinie różnych osób typu „chociaż żeby bilety wprowadzili to bym jakoś klubowi pomógł” itp, i nie są to opinie odosobnione. Co do czystych krzesełek to skoro Narew płaci MOSiRowi (nie pamiętam nowej nazwy) za obiekt to czemu ma nie wymagać tak prostej rzeczy. Co do spikera to jak napisałem o nowym to nie miałem na myśli, że ten się nie nadaje tylko wiem, że u niego ciężko z czasem, ale to już nie moja sprawa. Chciałeś wiedzieć co ja bym chciał to napisałem. Nie chciałbym żeby za jakiś czas Narew została zlikwidowana albo tułała się gdzieś po B-klasie i nikt się o Nią nie upomni. Pzdr

 • Do Krzy:Widzę po twoich komentarzach że jesteś strasznie dziwny.Nie chcesz nie pomagaj,ale są inne osoby co chcą dobrze dla klubu.

  Do XYZ:Nie pisz tu nic o B-klasie bo nie tylko nasz klub z tej ligi jest słaby finansową,jest trochę drużyn z tej ligi co mają nawet gorsze bazy(boiska,trybuny,a u nas mamy jedną z najlepszych płyt w lidze.Problem główny tkwi że na meczach jest bardzo mało ludzi.Na pierwszych dwóch meczach jesienią Gąbin i Ostrowia dużo ludzi a potem ….. .Wiadomo.Gdyby frekwencja na meczach oscylowała to by nikt z kibiców nie patrzył na te problemy co i tak nie zmienia faktu że trzeba klubowi pomóc.

Możliwość komentowania została wyłączona.