Młodzież NarwiRocznik 1996Rocznik 1997Rocznik 1998

Juniorzy w Lidze Mazowieckiej!

27.05.2015, Przasnysz. Na kolejkę przed zakończeniem rozgrywek Ligi Okręgowej Juniorów U-19 drużyna Narwi Ostrołęka, prowadzona przez trenera Tomasza Słowika zapewniła sobie pierwsze miejsce w tabeli końcowej i zarazem awans do Ligi Mazowieckiej. Narew w lidze grała zawodnikami w zdecydowanej większości o rok lub nawet dwa lata młodszymi od rywali.

W środę Niebiesko-Czerwoni pomimo braku kilku kluczowych zawodników wygrali w Przasnyszu z ostatnim przeciwnikiem, który mógł ich jeszcze prześcignąć, MKS-em Przasnysz. Zwycięską bramkę zdobył Przemysław Kruk. Była o jego 18 bramka w 7 meczu w juniorach (!).

Liga Okręgowa Juniorów COOZPN U-19
MKS Przasnysz – Narew Ostrołęka 0:1 
Przemysław Kruk 85

MKS Przasnysz U-19: Stępień (82. Michalski) – Bartosiewicz, Bednarski, Grabowski, Orłowski, Pepłowski, Piotrowski (75. Wiśniewski), Smoliński, Stolarczyk (72. Tabaka), Szmytkowski (46. Roman), Szypulski.
/poza bramkarzami zawodnicy są podani alfabetycznie/
Trener: Cezary Kowalski.

Narew Ostrołęka U-19: Kruczkow (46. Rymek) – Laskowski, Grabowski, Kozłowski, Choroszewski – Knap (75. Kisiel), Podgajny, Młynarski, Pałaszewski (65. Chaberek)  – Kruk (88. Zyśk), Pędzich.
Na ławce także: Chilicki..
Trener: Tomasz Słowik.

Sędzia: Andrzej Andryszczak (COOZPN).

Tabela po dzisiejszym meczu wygląda następująco:

Liga Okręgowa Juniorów U-19 M Pkt Zw Rem Por Br+ Br-
1 Narew Ostrołęka 7 19 6 1 0 30 7
2 Błękitni Raciąż 7 13 4 1 2 18 10
3 MKS Przasnysz 6 12 4 0 2 19 11
4 Wkra Bieżuń 7 6 2 0 5 9 27
5 Nadnarwianka Pułtusk 7 0 0 0 7 7 28

juniorzy-awans1

Po reformie rozgrywek runda jesienna i wiosenna klasyfikowane są oddzielnie. Jesienią Narew prowadził Waldemar Marczak, zajmując z drużyną 2. miejsce na 7 zespołów. Przed rozpoczęciem rundy wiosennej zespół przejął Tomasz Słowik. Z ligi wycofały się drużyny Ostrovii Ostrów Mazowiecka i Makowianki Maków Mazowiecki.

Narew wiosną gromiła kolejnych rywali, remisując jedynie 0:0 z Błękitnymi Raciąż na własnym boisku. Porażka z Nadnarwianką Pułtusk została zweryfikowana jako walkower 3:0 dla Narwi, gdyż w drużynie z Pułtuska wystąpił za długo zawodnik grający dzień wcześniej w seniorach w IV lidze.

Podsumowanie sezonu w juniorach opracujemy po ostatnim meczu. 31 maja w Raciążu juniorzy Narwi zagrają z wiceliderem.

Gratulujemy!

tekst: Tomasz Mrozek
fot.: Robert Bartkowski

 

3 komentarze do “Juniorzy w Lidze Mazowieckiej!

  • Gratulacje ! Mam nadzieje że na jesieni juniorzy wezmą udział w lidze mazowieckiej, bez żadnego mydlenia o braku pieniędzy, bo jak tak to już od razu się przyznajcie i nie róbcie nadziei chłopakom.

  • Do Narwianin: zawodnicy w tym wieku powinni być brane pod uwagę do gry w seniorach klubu.Gra w Lidze Mazowieckiej żadnej drużynie w tym wieku nie jest potrzebna a zawodnicy powinni się ogrywać w tej lidze i być zapleczem seniorów albo podstawowymi zawodnikami w tej drużynie.Klub na pewno znajdzie grosz na granie w mazowieckiej lidze, tylko czy jest to mu potrzebne? Szczerze wątpię tym bardziej ze drużyna seniorów ma być oparta na tych zawodnikach.

  • Do zawodnik:No powinni i są też ,ale jeżeli jest to zawodnik super dobry gwiazda drużyny(w seniorach mam na myśli) to nie powinien grać u juniorów bo to mu by zaszkodziło,ale my nie mamy takich młodego co już będzie najlepszy w seniorach,i dlatego co nie którzy po za grą po trochu w seniorach grają też w juniorach czyli Kruk,Kruczkow,Parzych,Kopeć,Podgajny,Knap,Pałaszewski,Pędzich,Chromik.Ale np zawodnik z 96 rocznika co kończy juniora to powinien się skupić wcześniej tylko na seniorach,a nie gra w juniorach jeszcze,ale rozumiem ważny mecz,a przede wszystkich rytm meczowy bo ten czy tamten nie pograli w seniorach.
    Tylko młodzi co nie którzy już grają w seniorach żeby im do głowy nie wpadło że teraz grę w seniorach mam w d**** ,i teraz będą grać tylko w juniorach bo awansowaliśmy do mazowieckiej ligi.A ja się pytam i jak później młody będzie grał na dobrym poziomie w seniorach ? Z obecnych młodych w seniorach powinni grać tylko najlepsi: Kruk,Młynarski,Parzych,Rymek,Kruczkow,Chromik,Kopeć,Pędzich,Podgajny.

Możliwość komentowania została wyłączona.