LigaRywaleSeniorzy

Nowi czwartoligowcy

Większość lig okręgowych zakończyła już rozgrywki. Pozostałe kończą w sobotę. Niedługo czekają nas także baraże kandydatów do IV ligi. To dobry moment, by przyjrzeć się sytuacji na „niższym froncie”. Dla nas najważniejsza wiadomość jest taka, że cudu nie było i wszystkie walczące o awans do naszej ligi drużyny z ciechanowsko-ostrołęckiej okręgówki wygrały swoje mecze. A to oznacza, że nie będzie derbów. W okręgówce zostaje także KS CK Troszyn, który w tym sezonie wykręcił najlepszy wynik w swojej historii a na dodatek wyprzedził w tabeli końcowej ostrołęcką Koronę.

Zajrzyjmy więc do okręgówek:

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

Liga Okręgowa, grupa ciechanowsko-ostrołęcka:

LP DRUŻYNA M Z R P Bramki PKT
1 Wkra Bieżuń 30 21 4 5 78-24 67
2 Tęcza Łyse 30 21 2 7 84-30 65
3 Sona Nowe Miasto 30 20 4 6 96-50 64
4 KS CK Troszyn 30 20 3 7 80-24 63
5 Korona Ostrołęka 30 19 5 6 55-30 62
6 Wkra Sochocin 30 15 5 10 56-46 50

Wyniki drużyn z czołówki w ostatniej kolejce:

Tęcza Łyse – Wkra Sochocin 4-0
Rzekunianka Rzekuń – Korona Ostrołęka 0-2
Boruta Kuczbork – Wkra Bieżuń 0-6
Żbik Nasielsk – KS CK Troszyn 0-1
Sona Nowe Miasto – Wieczfnianka Wieczfnia Kośc. 5-0

Drugie miejsce na koniec sezonu to największy sukces w historii Tęczy Łyse. Drużynę z naszego powiatu prowadziło w tym sezonie dwóch byłych trenerów Narwi: przez większość sezonu Kazimierz Puławski (którego imieniem kiedyś w Łysych powinni nazwać ulicę przy stadionie, bo wkład w rozwój tamtejszej piłki ma o-g-r-o-m-n-y) oraz przez kilka ostatnich spotkań Dariusz Narolewski (przyszedł w bardzo niewdzięcznym momencie, bo w przypadku awansu i tak większość splendoru idzie na poprzednika, a w przypadku porażki pojawią się głosy, że z Puławskim byłby awans. Oto piłka). Silnikami napędowymi drużyny byli dwaj Markowie, Cichy i Kaliszewski (też nasz były zawodnik).

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

Liga Okręgowa, grupa płocka:

LP DRUŻYNA M Z R P Bramki PKT
1 Mazur Gostynin 25 21 2 2 91-21 65
2 Amator Maszewo 25 16 5 4 71-35 53
3 Kasztelan Sierpc 25 16 5 4 72-33 53
4 Unia Iłów 25 10 5 10 64-61 35

Do rozegrania została jedna kolejka. Awans zapewniony ma już Mazur Gostynin. Amator Maszewo wygrał oba mecze z Kasztelanem, więc ma lepszy bilans spotkań bezpośrednich. Kasztelan by zagrać w barażach musi w ostatniej kolejce zdobyć więcej punktów niż Amator.

Amator Maszewo zagra w sobotę u siebie z walczącym o utrzymanie Świtem Staroźreby (11 miejsce na 14 drużyn). Kasztelan Sierpc zagra na wyjeździe z Zorzą Szczawin Kościelny (12 miejsce), bezpośrednim konkurentem Świtu Staroźreby w pojedynku o utrzymanie. Sobotnie mecze zdecydują więc nie tylko o tym kto zagra w barażach o awans, ale i kto poleci do A-klasy.

Liga Okręgowa, grupa warszawska I:

LP DRUŻYNA M Z R P Bramki PKT
1 Dolcan II Ząbki 30 24 3 3 126-52 75
2 Drukarz Warszawa 30 21 4 5 107-33 67
3 Dąb Wieliszew 30 20 4 6 73-40 64
4 Grom Lipowo 30 19 2 9 84-55 59

Dolcan II Ząbki awansował do IV ligi lecz prawdopodobnie zagra w drugiej grupie (południowej). Drukarz Warszawa zagra w barażach o awans do IV ligi z Tęczą Łyse.

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

Liga Okręgowa, grupa siedlecka:

LP DRUŻYNA M Z R P Bramki PKT
1 Naprzód Skórzec 30 20 4 6 67-30 64
2 Czarni Węgrów 30 20 4 6 66-24 64
3 Fenix Siennica 30 18 2 10 67-43 56

Naprzód Skórzec awansował dzięki lepszemu bilansowi meczów bezpośrednich z Czarnymi Węgrów (wygrał oba mecze). Czarni zagrają w meczach barażowych o awans. Dotychczas zespoły z LO Siedlce trafiały do naszej grupy, więc prawdopodobnie będzie tak i teraz.

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

Nie zakończyły się jeszcze rozgrywki LO radomskiej, ale i tak drużyny w niej grające trafią do grupy południowej. O awans i miejsce premiowane grą w barażach walczą KS Warka (59 punktów), Polonia Iłża (58) i LKS Promna (57). LKS Promna gra u siebie z dołującymi rezerwami Radomiaka i paradoksalnie jest najbardziej pewnym miejsca 1 lub 2. KS Warka podejmuje bowiem Polonię Iłża.

– Remis sprawia, że awansuje Promna (wygrana 3-0 i remis 0-0 z Warką dają im przewagę w meczach bezpośrednich), a Warka gra w barażach.

– zwycięstwo Warki zapewnia jej awans, a Promna gra w barażach.

– zwycięstwo Polonii Iłża sprawia, że to ona awansuje, a Promna gra w barażach. Wszystkie warianty grają więc na korzyść Promnej, jeżeli tylko ta wygra swój mecz z Radomiakiem II. Pierwszy Radomiak walczy w tym czasie o awans do II ligi, więc nie puści zawodników z jedynki do gry o pietruszkę (z ich punktu widzenia) w okręgówce.

W IV lidze południowej zagra z okręgówki warszawskiej II Błonianka Błonie oraz, jeśli wygra mecze barażowe, UKS Łady.

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

Pary meczów barażowych:

KS Warka / Polonia Iłża / LKS Promna – UKS Łady
Tęcza ŁyseDrukarz Warszawa
Czarni Węgrów – Amator Maszewo / Kasztelan Sierpc

Spotkania rozegrane będą w następujących terminach :
– pierwszy mecz 24 czerwca (środa)
– rewanż 27/28 czerwca (sobota/niedziela).

Opracował: Tomasz Mrozek

2 komentarze do “Nowi czwartoligowcy

  • Mała korekta. Drużyny z powiatu wyszkowskiego grają w gr1 LO Warszawa Wschodnia,chyba mają bliżej… niż w tak dużym okręgu ciech-ostr.Następny wyjątek to Mks Małkinia, która gra w A-klasie gr. siedlecka, bo też im bliżej tam niż do Ciechanowa.
    Ten nasz okręg może poziomem nieodstępuje od warszawskich grup ale wyjazdy dalekie, kosztowne, co nie sprzyja rozwojowi piłki w okręgu ostrołęckim i druzyny uciekają tam gdzie mają do rywali bliżej.Warszawskie i pod warszawskie kluby mają może 55 km max. wyjazdy i oczywiście więcej podmiotów gospodarczych, którewspierają swoje lokalne drużyny. Tego brakuje na Kurpowszczyźnie czego dowode mjest stsgnacja ostrołęckich i podostrołęckich zespołów. Szkoda, wielka strata!

  • Mam propozycję Dla zarządu Narwi,Korony i innych zespołów z powiatu ostrołęckiego. A mianowicie przenieść drużyny do podlaskiego. Będzie bliżej a w przyszłości łatwiej osiągnąć awans np. do 3 ligi ale podl- warm-Maz.Poziom tam nie jest niższy 3 liga od grupy Warszawa-Łódź,a o wiele bliżej i kibicowsko bliższe wypady.
    Tak np. zrobiły panie z Jantaru Ostrołęka, który awansowały do 2 ligi z okręgu warm-maz., zajęły 9 lokatę, na 11 zespołów, niestety spadły, ale nie wiele brakowało do utrzymania bo zaledwie 3-4 pkt.
    Jak się chce to można, ale to już w gesti władz klubów naszego powiatu i oczywiście przy wsparciu i aprobacie kibiców. Inne kluby mogą, grać tam gdzie bliżej? To dlaczego my również nie możemy skorzystać z takiej opcji.

Możliwość komentowania została wyłączona.