SeniorzyWażneZ życia klubu

Apel do Zarządu Korony Ostrołęka

Dzisiaj do Zarządu OTS Korona Ostrołęka wysłane zostało pismo – apel członków Zarządu MKS Narew Ostrołęka. Zarząd Narwi zaprasza kolegów działaczy z Korony do wspólnych rozmów na temat połączenia drużyn seniorów obu klubów. Poniżej przytaczamy całą treść pisma.

Zachęcamy do dyskusji na ten temat i wyrażania Waszego zdania.

 – – – – – – – – – –  – – – – – – – – – –  – – – – – – – – – –

Pan Jakub Krajewski

Prezes Zarządu OTS Korona Ostrołęka

 

Szanowni Działacze OTS Korona Ostrołęka,
jako Zarząd klubu MKS Narew Ostrołęka zwracamy się do Państwa z apelem o spotkanie i podjęcie rozmów na temat połączenia drużyn seniorów ostrołęckich klubów MKS Narew i OTS Korona. W obecnej sytuacji Ostrołęki nie stać na wystarczające finansowanie działalności dwóch klubów sportowych które mają w swoich szeregach drużyny seniorów. Zresztą funkcjonowanie nie powinno opierać się tylko na miejskiej dotacji a również na pomocy sponsorów o których w naszym regionie bardzo trudno. Skutkiem tego jest rozdrobnienie dotacji miejskiej na dwa konkurujące ze sobą kluby, które nie mają szansy na grę w ligach wyższych, niż wojewódzkie.

Co więcej, Polski Związek Piłki Nożnej jest w trakcie reformowania piłkarskiej struktury ligowej. Efektem tego będą masowe wymuszone spadki do niższych lig, które z dużą dozą prawdopodobieństwa mogą dotknąć również oba ostrołęckie kluby. Reforma ma wejść w życie w dwóch turach – po zakończeniu nadchodzącego i następnego sezonu. Uważamy, że jest to ostatni moment aby połączyć obie drużyny seniorskie w Narwi i Koronie oraz zawalczyć o bezpieczne pozostanie w IV lidze, a w przyszłym sezonie być może o coś więcej.

Gdyby doszło do połączenia drużyn i utrzymania finansowania z miasta na poziomie dotychczasowym (łączna dotychczasowa dotacja dla Narwi i dla Korony idąca na jeden klub), według naszej oceny możliwa jest nawet walka o III ligę. Nasze miasto na to zasługuje.

Narew powstała w 1962 roku z połączenia dwóch klubów, Turbiny i Celulozy. Wówczas przyniosło to rewolucję, która wyniosła piłkę nożną na najwyższy poziom w dotychczasowej historii naszego miasta. Połączenie to skutkowało 13 latami gry Narwi na poziomie obecnej drugiej ligi. Rywalami naszego klubu były wówczas m.in. Polonia Warszawa, Jagiellonia Białystok, Stomil Olsztyn, czyli drużyny znane nawet osobom niezainteresowanym piłką nożną. Od czasu podziału w ostrołęckiej piłce i powstania drużyny Korony (1998 rok) już nigdy ani Narew, ani Korona nie grały tak wysoko.

W sytuacji, w której naszym klubom realnie zagląda w oczy widmo gry nawet na siódmym poziomie ligowym uważamy, że należy na bok odłożyć wszelkie animozje, niechęci, wszelkie indywidualne interesy i zadziałać dla dobra ostrołęckiej piłki nożnej. Stwórzmy jedna drużynę seniorów czerpiącą wychowanków ze wszystkich ostrołęckich i okolicznych klubów. Zróbmy to dopóki ma to jakiś sens. Nie chcemy być grabarzami ostrołęckiej piłki nożnej.

Apelujemy do Was, działacze Korony Ostrołęka, nie bądźcie nimi także Wy. Usiądźmy do rozmów których efektem będzie jedna drużyna seniorów grająca o najwyższe cele w lidze, drużyna, która połączy różne środowiska. Popracujmy wspólnie nad stworzeniem możliwości do wspólnego działania na rzecz ostrołęckich sportowców.

Zarząd
MKS „NAREW” Ostrołęka  

4 komentarze do “Apel do Zarządu Korony Ostrołęka

  • To jedyna dobra wieść i krok przed nadchodzącym sezonem. Inaczej kaplica dla jednych i drugich – widząc po wzmocnieniach poziom lokalnej rywalizacji może okazać się i tak za wysoki. Wiec Panowie jedni i drudzy ruszcie swoje zastygłe tyłki i pomyślcie jak zrobić coś co będzie ponad Waszym dotychczasowym ubogim myśleniem. Może pierwszy raz od lat środowisko piłkarskie pokaże pozytywna intencję albo będzie się gryzło dalej ale już na pastwiskach w okolicznych wsiach.

  • Wszystko pięknie ładnie tylko niech z zarządu odejdą ludzie związani z urzędem miasta i obejmujące swoje stanowiska na polecenie prezydenta, a w dodatku kompani i współpracownicy, a nawet „prywatnie przyjaciele” D. Maciaka… Ci ludzie nigdy nic nie osiągną i nie podniosą standardów w ostrołęckim klubie…

  • Takie miasto jak Ostrołęka zasługuje na co najmniej 2 ligę a nie 4 i jeden porządny klub . Według mnie dobry pomysł.Tylko żeby byli odpowiedni ludzie do tego bo bez tego to nic nie da. Ale pomysł dobry.

Możliwość komentowania została wyłączona.