Wiadomośći Okołonarwiańskie

W Ełku się dogadali!

7064-0Ciekawe wieści nadeszły z Ełku. Od lat działały tam dwa kluby sportowe – Płomień i Mazur – mające oddzielne tradycje, swoich kibiców (Mazur tych bardziej aktywnych). Przed sezonem 2015/16 doszło jednak do rewolucji na tamtejszym sportowym poletku. Oba kluby połączono.

Mazur występował dotychczas w III lidze podlasko-warmińsko-mazurskiej, Płomień w lidze okręgowej. Teraz będą to odpowiednio drużyny MKS-u Ełk I i MKS-u Ełk II. Trenerem pierwszej drużyny został Mirosław Dymek, pracujący niegdyś m.in. w Jagiellonii Białystok i ŁKS-ie Łomża.

Sytuacja w Ełku jest bardzo podobna do tej w Ostrołęce. Oba miasta mają niespełna 60 000 mieszkańców. Wszystkie cztery kluby (Mazur i Płomień, Narew i Korona) borykają się z problemami finansowymi i głównym ich sponsorem są lokalne magistraty.

Jedyne problemy przy łączeniu klubów w Ełku stanowiły kwestie nazwy i barw. Mazur miał biało-niebiesko-czerwone a Płomień żółto-zielone barwy. Postanowiono więc wziąć od każdego po trochu, a nazwę stworzyć całkowicie nową. MKS Ełk ma więc barwy biało-zielono-czerwone oraz całkowicie nowy herb.

Jeden komentarz do “W Ełku się dogadali!

Możliwość komentowania została wyłączona.