Myśliński i Gałązka w Niemczech?

myslinski

Niespodziewany wątek pojawił się w karierach dwóch naszych dotychczasowych zawodników. Po plotkach o byciu w kręgu zainteresowań Tęczy Łyse i po testach w Zniczu Biała Piska Marcin Gałązka postanowił wyjechać do Niemiec. Razem z nim na podbój centralnych landów naszego zachodniego sąsiada rusza Krzysztof Myśliński.

Zainteresowany wykupieniem kart tych zawodników jest klub MTV Dannenberg, grający w Landeslidze Lüneburg (Dolna Saksonia, nieco poniżej Hamburga na mapach). Liga ta znajduje się na szóstym poziomie w niemieckim systemie ligowym (kolejno 1. i 2. Bundesliga, 3. Liga, Regionalligi, Oberligi i wreszcie Landesligi). Swoją drogą w Niemczech jest aż 13 szczebelków w systemie piłkarskim, więc szósty nie jest aż tak nisko, jak może się wydawać.

Co ciekawe w kadrze zespołu MTV Dannenberg jest już sześciu Polaków. Do tego tyleż samo Bułgarów, Malijczyk i siedmiu Niemców. Po dołączeniu Gałązki i Myślińskiego biało-czerwoni wysunęli by się na prowadzenie. Poinformujemy jeśli transfer ten dojdzie do skutku.

źródło: własne
tekst i zjdęcie: Tomasz Mrozek

4 komentarze do “Myśliński i Gałązka w Niemczech?

  • 24/07/2015 o 10:06
   Permalink

   A kto to się za mnie podszywa? 🙂 Adrian Mleczek chce grać w Wissie Szczuczyn. Grał tam wczoraj w Sparingu z MKS-em Ełk.
   Sowa – nie mam pojęcia. Wiem, że było zainteresowanie jego osobą dwóch klubów z regionu.

Możliwość komentowania została wyłączona.