Transfer-niespodzianka z ukraińskiej ekstraklasy. Witamy Wiktora!

W osiemnastce meczowej na spotkanie ligowe z Huraganem Wołomin znalazł się nowy zawodnik Narwi, Wiktor Łychowydko. 30-letni zawodnik jesienią reprezentował barwy FK Mynaj w ukraińskiej Premier Lidze, gdzie wystąpił w siedmiu meczach. Wiosną Wiktor przebywał w Hiszpanii, trenując z jednym z tamtejszych klubów, lecz uraz przed zamknięciem okienka transferowego nie pozwolił mu na debiut.

Wiktor przebywa w Ostrołęce od początku maja, kiedy pod opiekę wziął go fizjoterapeuta Narwi, Adrian Bobiński. Pod jego okiem wracał do zdrowia, uczestnicząc coraz bardziej aktywnie w treningach Niebiesko-Czerwonych.

Po „przygodzie” z Serhijem Szapowałem, którego transfer ogłosiliśmy i zgłosiliśmy do ligi, a jednak nie pojawił się w Ostrołęce, woleliśmy tym razem poczekać i zobaczyć, jak ułoży się sytuacja. Wiktor ma bardzo duże doświadczenie, jest zawodnikiem mogącym występować na wielu pozycjach. W piłkarskim CV oprócz około setki meczów na zapleczu ukraińskiej ekstraklasy, ma także wspomniane 7 występów na najwyższym szczeblu rozgrywkowym, i to jeszcze w tym sezonie. Do tego jakiś czas temu wyruszył w poszukiwaniu przygód do Tadżykistanu, gdzie zdobył wicemistrzostwo

–  powiedział o transferze wiceprezes Narwi, Tomasz Mrozek.

Łychowydko może grać na lewej obronie, na środku obrony, na pozycji defensywnego pomocnika, ale grywał także bardziej z przodu. Kolejnym atutem jest to, że jest lewonożny, a zawsze w drużynach jest deficyt zawodników o tej charakterystyce.

Wiosenne transfery, chociażby Iwana Budniaka czy Dawida Rosiaka, zostały pozytywnie ocenione przez kibiców Narwi. Wierzymy, że pomimo kilku meczów do rozegrania, także Wiktor zdoła dobrze zaprezentować się ostrołęckiej publiczności. Po zajęciach, w których uczestniczył, możemy powiedzieć, że na to się zanosi.

Wiktor, życzymy dużo zdrowia i witamy oficjalnie w Narwi Ostrołęka!

P.S. Profil i przebieg kariery zawodnika możecie zobaczyć tutaj.

6 komentarzy do “Transfer-niespodzianka z ukraińskiej ekstraklasy. Witamy Wiktora!

 • 20/05/2022 o 14:17
  Permalink

  Został wypożyczony czy transfer definitywny?
  Czy Budniak i on zostano na kolejny sezon czy odejdą?

  • 20/05/2022 o 14:31
   Permalink

   Wolny transfer, umowa do końca sezonu. Na drugie pytanie mógłbym Ci odpowiedzieć tylko znając przyszłość – nie znam jej 🙂

  • 21/05/2022 o 00:59
   Permalink

   Mateusz Malkiewicz zostanie???

   • 21/05/2022 o 13:50
    Permalink

    Chyba nie oczekujesz, że będę w komentarzach w internecie zdradzał plany transferowe dotyczące każdego zawodnika? 😉 O każdym ruchu dowiesz się ze strony, kiedy zostanie dokonany – czy to będzie przedłużenie kontraktu, czy rozwiązanie, czy transfer. Mateusz ma kontrakt do końca przyszłego sezonu.

Możliwość komentowania została wyłączona.