SeniorzyTransfery

Kelwin Pacheco nowym zawodnikiem Narwi

Liczba Brazylijczyków w drużynie musi się zgadzać – można zażartować – i tak, do Bruna Vileli dołączył Kelwin Tessmann Pacheco, obrońca z Kraju Kawy.

Wiosną na Witosa oglądać można było grę Bruna oraz Cassio, który obecnie broni barw III-ligowych Orląt Radzyń Podlaski. Kilka dni temu ogłaszaliśmy, że Bruno Vilela pozostanie zawodnikiem Narwi przez kilka najbliższych lat, a dziś „dorzucamy” oficjalnie do ekipy Niebiesko-Czerwonych jego krajana.

Kelwin Tessmann Pacheco w październiku skończy 20 lat, jest obrońcą pochodzącym z ok. 60-tysięcznego miasta Camaqua na południowym krańcu Brazylii, niedaleko granicy z Urugwajem. Oprócz języka portugalskiego mówi biegle po angielsku, a także uczy się języka polskiego. Wiosną występował już w naszym kraju – w Advicie Wiązowna, gdzie istniała spora brazylijska kolonia.

Kelwin to wychowanek klubu Uniao de Santo Amaro, z miejscowości Santo Amaro de Imperatriz, w którym występował od 2014 do 2021 roku. Następnie jako junior w typowo brazylijskim stylu zaliczył trzy kluby w trzy rundy: jesienią 2021 Garibaldi (juniorzy U-20), wiosną 2022 Uniao Harmonia (juniorzy U-20) i jesienią 2022 Gremio Atletico Farroupilha, gdzie pierwszy raz grał z seniorami. Z kolei przetarciem z europejską piłką były występy w Wiązownej wiosną tego roku.

Nasz nowy zawodnik zagrał w pierwszym i w ostatnim sparingu, gdyż w międzyczasie złapał uraz. Jest już jednak zdrowy i związał się z Narwią do końca sezonu 2024/2025.

Kelwin trafił do Polski jako zawodnik grupy menedżerskiej Wrzos Premium.

6 komentarzy do “Kelwin Pacheco nowym zawodnikiem Narwi

 • Nie chcę się chwalić ale pisałem o tym transferze już 06.08.2023.
  Jakaś wymięta koszulka po Ivanie Budniaku się należy…….

  • To nie kwestia chwalenia, tylko czekaliśmy aż będą złożone wszelkie potrzebne papiery 🙂 Nie mogłem Ci potwierdzić tego strzału.
   Transfer Serhija Szapowała był bardzo dobrą nauczką.

 • No tak, pamiętamy ten transfer Szapovał_ova…..
  Będą w sprzedaży koszulki na ten sezon dla kibica?

Możliwość komentowania została wyłączona.