SeniorzyTransfery

Podsumowanie ruchów transferowych – zima 2023/24

Względem rundy jesiennej w składzie Narwi Ostrołęka zaszły zauważalne zmiany – zmniejszyła się ilość obcokrajowców oraz zwiększyła liczba wychowanków. Zapraszamy do podsumowania ruchów kadrowych pierwszej drużyny w trakcie zimowego okienka.

Zaczniemy od odejść, bo tutaj kierunki do niedawna pozostawały wielką niewiadomą, ale sprawy zaczęły się klarować.

Amal Shavketov

Bramkarz, który jesienią zagrał w siedmiu meczach Narwi, łącznie od wiosny 2022 roku wystąpił w 28 meczach ligowych pierwszej i 12 drugiej drużyny Niebiesko-czerwonych. Zdążył się też nauczyć płynnie mówić po polsku. 14-krotny reprezentant młodzieżowej kadry Uzbekistanu po testach w kilku klubach przeniósł się do Drogowca Jedlińsk. Internacjonał rywalizować będzie o miejsce między słupkami z Senegalczykiem Amadou Sambem. Drogowiec zajmuje ostatnie miejsce w IV lidze i jesienią nie zdobył nawet punktu, dlatego szans na grę Amal powinien mieć sporo.


Iwan Iżowski

Silny Ukrainiec jesienią zagrał w ośmiu meczach i strzelił w nich dwie bramki – konkretnie w jednym z meczów, w Płońsku, gdzie wyratował nam remis 2-2 golem w doliczonym czasie spotkania. Wychowanek Karpat Lwów w 2022 roku grał u nas także wiosną w IV lidze, kiedy zagrał w 9 meczach oraz w jednym starciu drużyny rezerw. W jego przypadku również plusem było, że szybko nauczył się mówić w naszym języku.

Iwan wyruszył na zachód z Khaledem Abou Khamisem, jednak panowie rozdzielili się i Iżowski zacumował w SSV Saarlouis, klubie z… Bezirksligi Saarlouis, czyli dopiero 9. poziomu ligowego w Niemczech. Co ciekawe, jego zespół niemal w 100 procentach składa się z mniejszości tureckiej.


Khaled Abou Khamis

Skoro mowa była o Khaledzie, pora zdradzić, że nasz palestyńczyko-szwedo-syryjczyk wylądował na… trzecim poziomie ligowym w Luksemburgu. Konkretnie w ekipie Union Remich-Bous. Będzie to dla niego okazja, by nauczyć się języka francuskiego. Khaled mówi już bowiem po arabsku, szwedzku, angielsku, rosyjsku i niemiecku. A przez pół roku spędzone w Ostrołęce zdążył już co-nieco „złapać” i z polszczyzny.

Sportowo było u niego nieco gorzej, niż w kwestii lingwistycznej, toteż kończy przygodę z Narwią z sześcioma meczami w pierwszej i siedmioma w drugiej drużynie.


Kelwin Tessmann Pacheco

20-letni Brazylijczyk nie zaliczy pobytu w Narwi do udanych. To z powodu kontuzji, która zabrała mu najpierw okres przygotowawczy, a następnie sporą część rundy. Rundy, którą Kelwin zaczął całkiem nieźle, zaliczając cztery mecze w wyjściowej jedenastce. Potem jednak wypadł ze składu i pojawił się na chwilę jeszcze tylko w jednym meczu. W dodatku kiedy miał okazję o sobie przypomnieć w spotkaniu drużyny rezerwowej, zakończył je przedwcześnie z czerwoną kartką. W przeciwieństwie do wymienionych wcześniej kolegów, na niekorzyść Kelwina działał brak znajomości języka polskiego.

Póki co nie wiadomo, gdzie wiosną będzie występował Brazylijczyk. Według zasłyszanych informacji, ma on przebywać na treningach w Radomiaku II Radom.


Serxhio Stenaj

Serdżio już zapisał się w historii Narwi, jednak tylko z tego powodu, że jest zarazem pierwszym Grekiem i Albańczykiem w jej historii. Urodzony w greckim Pireusie młokos, ma bowiem po przodkach także albańskie dokumenty. Mimo niezłego występu w sparingu z Rzekunianką, okraszonego pięknym golem, jego przygoda z pierwszą drużyną zakończyła się na taktycznym wejściu na czas w ostatniej minucie meczu ze Świtem Staroźreby. Wkrótce zresztą obciążenia treningowe dały o sobie znać i Stenaj musiał odpocząć.

Odrobinę lepiej było w rezerwach, gdzie uciułał cztery występy – trzy na początku i jeden po powrocie po kontuzji. To jednak za mało, by myśleć o pozostaniu w Ostrołęce na dłużej. Według naszych informacji, Serxhio zimą testowany był w kilku klubach. Na razie nie związał się z żadnym z nich.

Podsumowując, odeszli:

Chłopakom dziękujemy za czas spędzony w Ostrołęce, za wszystkie zagrane mecze i życzymy powodzenia w nowych klubach!


Zawodników, którzy przybyli do Narwi przedstawialiśmy w osobnych wpisach. Są to piłkarze z ŁKS-u Łomża – Kamil Dobrowolski i Łukasz Świderski, bramkarz Znicza Biała Piska Paweł Modzelewski oraz Brazylijczyk ściągnięty bezpośrednio z ojczyzny, Wesley  Isaac Antunes da Costa, czyli po prostu Wesley.

Oprócz nich do ligi zgłoszeni zostali juniorzy – Jakub Godziebiewski, Franciszek Zaręba i Karol Dębek, oraz powracający po wyjeździe zagranicznym Piotr Dąbrowski. Dąbrowski i Dębek byli podstawowymi zawodnikami Narwi II w okresie przygotowawczym, natomiast Godziebiewski i Zaręba otrzymali bardzo dużo minut z pierwszym zespołem.

Podsumowując, przybyli:

Opracowanie – Tomasz Mrozek. W każde nazwisko zawodnika można kliknąć, by przenieść się do jego sylwetki na stronie.

2 komentarze do “Podsumowanie ruchów transferowych – zima 2023/24

  • Świetnie jak zawsze Narvi przekazałeś to co kibica interesuje najbardziej.
    Kiedy się kończy okienko transferowe wiosną?

    • Dziękuję! Okienko kończy się w dniu pierwszego meczu rozegranego w danym terminie (w praktyce wieczorem poprzedniego dnia). Nie dotyczy ono zawodników, którzy nie grali od 12 miesięcy i zawodników, którzy mieli kontrakt profesjonalny, ale go zerwali. Tacy mogą dołączyć w trakcie rundy – patrz przykłady np. Iwana Iżowskiego, czy Wiktora Łychowydki z ostatnich lat.

Możliwość komentowania została wyłączona.